Dünyaca ünlü kukla ustaları Akasya Acıbadem’de

0

Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali Devam Ediyor.

Dünyaca ünlü kukla ustaları Akasya Acıbadem’de

Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali Devam Ediyor. Dünyaca ünlü kukla ustaları Akasya Acıbadem’de

Dünyanın ünlü kukla ustaları, ekim ayı süresince her hafta sonu birbirinden keyifli gösterilerle Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla ustalarının iştirakıyla düzenlenen “Kukla Tiyatrosu Festivali”nin açılışı Polonya’nın ünlü grubu ekibi Theatr Nemno’nun gösterisiyle gerçekleşti.
Kukla Tiyatrosu Festivali 10-11 Ekim’de de İspanya’dan Marionetarium Herta Frankel ekibinin “Ahşap Palyaçolar” gösterisiyle devam edecek. Yirminci yüzyılın efsanevi palyaçoları Antonet, Grock, Rivel ve Popov’a bir saygı duruşu olan “Ahşap Palyaçolar”da eski tahta kuklalar sirk efendisi Monseiur Loyal tarafından ringe çağrılıyor.
Otuz yıldır kukla sanatına sahip çıkan, geliştiren ve çeşitli oyunlar sergileyen Marionetarium Herta Frankel ekibinin gösterisini her yaştan izleyici keyifle izleyecek. Gosteri, 10 Ekim Cumartesi ve 11 Ekim Pazar günü saat 13.00 ve 17.00’de iki seans olmak üzere Akasya Acıbadem’de kurulacak sahnede gerçekleştirilecek.
Kukla Tiyatrosu Festivali kapsamında, 17-18 Ekim’de Bulgaristan’dan State Puppet Theatre Varna ve 24-25 Ekim’de Türkiye’den Kuklita ekipleri Akasya Acıbadem misafirleri ile buluşacak. Ekim ayı boyunca her hafta sonu devam edecek bu keyifli gösteriler ücretsiz olarak izlenebilecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz