Engineering For Kids’in Yaz Kampı mühendisliğin dünyasına kapılar açıyor

0
Çocuklar İçin Uzay ve Havacılık Eğitimi Engineering For Kids ile Hafta Sonu Worksopları Başlıyor. engineering for kids,yaz kampı,yaz okulu,kimya, uzay,havacılık, makine,inşaat,Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik,STEM ,Pipet roket ,EFK yaz kampı,problem çözme keşif araştırma öğrenme merkezli

Engineering For Kids’den Yaz Kampı

Son yılların eğitim trendi STEM metodunu kullanarak; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik branşlarındaki uygulamaları ile çocukları sormaya ve sorgulamaya teşvik eden Engineering For Kids, alışılagelmiş yaz kamplarının dışında bir alternatif sunuyor.

Engineeering For Kids’in yaz kampında 5-12 yaş arası çocuklar, kimyadan, uzay ve havacılığa, makineden inşaata kadar 6 farklı mühendislik dalında yapacakları deneylerle ‘neden’ sorusuna yanıt arayacak, yaşama ilişkin konularda sorular ve sorunlar arasındaki bağlantıları eğlenceli tekniklerle öğrenecek.

STEM Kampçıları burada buluşuyor

Çocukların hem sosyalleşmesine hem de eğlenerek öğrenmelerine olanak sağlayan EFK Yaz Kampı; 3 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında iki farklı dönemde açacağı kamplarda günümüzün en yetkin eğitim modeli STEM enstrümanlarını kullanarak çocuklara sayısız deney imkanı sunacak. Aileler 31 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında 4 haftalık programlara kayıt yaptırılabilecek. Sabah ve öğlen gurubu olmak üzere ayrı kayıtların alınacağı kampta çocuklar günlük olarak mühendislik deneyi, lego robotik, mola-beslenme saati, show-bilim oyunu ve eğlence aktivitesi içeren paket programa sahip olacak.

Bilimin Renkli Dünyasını Keşfet

Pipet roket yapımından, köprü tasarımlarına, mancınık üretiminden, kimya deneylerine kadar geniş bir yelpazede deney yapma fırsatı bulacak olan çocuklar, bilimin renkli dünyası ile tanışacak. Çocuklar STEM metodu ile farklı branşlarda mühendislik odaklı eğitim alıp farklı deneyler yapma şansı yakalarken, bir yandan da eğlence dolu bir tatil geçirecekler.

 

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

Güncel eğitim takvimine ve detaylı bilgilere www.engineeringforkids.com.tr ve www.facebook.com/EngineeringForkidsTr
sayfalarından ulaşabilir, 0216 576 80 76 numaralı telefondan detaylı bilgi alıp kayıt yaptırabilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz