Eti Çocuk Tiyatrosu’ndan yarıyıl tatilinde ücretsiz tiyatro oyunu “Kırmızı Başlıklı Kız”

0
Eti Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde yarıyıl çocuk etkinliği yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 yarıyıl çocuk aktivite önerileri yarıyıl çocuk atölyeleri yarıyıl çocuk eğitim programları yarıyıl çocuk etkinlikleri 2018 sömestr 2018 sömestr da aktiviteler çocuklara sömestr etkinlikleri 2018 Sömestr Atölyesi ücretsiz sömestr etkinlikleri sömestr tatili için öneriler Sömestr Etkinliği sömestrde ne yapsak

[big_title]Eti Çocuk Tiyatrosu “Kırmızı Başlıklı Kız” Oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde[/big_title]

Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından 2016-2017 sezonunda minik seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Kırmızı Başlıklı Kız Charles Perrault’nun eserinden uyarlanmıştır. Ünsal Sicilli tarafından yazılıp yönetilen, müziklerini Caner Anar’ın, dekor ve kostüm tasarımını Şebnem Kepkep’in yaptığı “Kırmızı Başlıklı Kız” çocuk oyunu, klasik masalın kurgusunun zenginleştirilmesiyle sahneye koyulmuştur. Oyunun temelinde; büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiği anlatmaktadır. Ormanda karşılaştığı kurnaz Kurdun kendisini kandırmasıyla  anne ve babasına verdiği sözü tutamayan Kırmızı Başlıklı Kız, büyükannesine ulaştığında ise olan biteni anlar. Oduncu ile Avcının, Kırmızı Başlıklı Kız ve Büyükanneyi kurtarmasıyla tamamlanan, eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kırmızı Başlıklı Kız” çocukların ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer sürprizleriyle keyifle izlenecektir.

ETİ Çocuk Tiyatrosu yeni oyunu Kırmızı Başlıklı Kız ile 25,26,27,28 ve 29 Ocak’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alıyor.

Ücretsiz izleyebileceğiniz oyunun davetiyelerini gişeden temin edebilirsiniz.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi telefon numarası (0216) 336 12 00

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz