Benim Özsüt Pastam Yarışması’na başvurular başlıyor!

0

Benim Özsüt Pastam Yarışması’na başvurular başlıyor!

Benim Özsüt Pastam Yarışması
Benim Özsüt Pastam Yarışması

“Ben de pastacı olmak istiyorum!” diyenlerin adresi bu sene de Özsüt!

Özsüt’ün geleneksel hale gelen yarışmasının dördüncüsünde büyük ödül 5000 TL!
Türkiye’nin pastacısı Özsüt’ün gelenekselleşen ve bu sene 4.sü düzenlenecek olan “Benim Özsüt Pastam Yarışması” için başvurular başlıyor. Başvuruların 07 Ocak tarihinde başlayıp 15 Mart’a kadar devam edeceği Benim Özsüt Pastam Yarışması’nda, birbirinden değerli ödüller sahiplerini bulacak.

Tüm marifetlerinizi ortaya koyabileceğiniz yarışmaya katılmak için tek yapmanız gereken Özsüt web sitesine üye olup, başvuru forumunu doldurmak.

Türkiye’nin pastacısı Özsüt’ün ilkini 2010’da gerçekleştirdiği Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın dördüncüsü bu sene de yeni pastacıların önünü açmak için düzenleniyor. 18 yaşından büyük herkesin katılabildiği yarışma için 07 Ocak- 15 Mart tarihleri arasında başvurular alınıyor. Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın kazananlarını ise birbirinden değerli ödüller bekliyor. Yarışmanın birincisi tam 5.000 TL’nin sahibi olacak. Ayrıca yarışmanın ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 2.000 TL ile ödüllendirilecek.Ayrıca derece alan pastalar Özsüt vitrinlerinde yerini alacak.

Bu “tatlı” heyecanı yaşamak için ise tek yapmanız gereken sitedeki formu doldurarak, pastanızın tarifi ve fotoğrafı ile birlikte başvuru yapmak. Ön elemeyi geçen 10 pastacı adayı, 13 Nisan 2013 tarihinde birbirinden renkli juri üyeleri karşısında İstanbul’da düzenlenecek olan finalde yarışmaya hak kazanacak.

Finalde yarışacak olan pasta tutkunlarının isimleri 1 Nisan 2013 tarihinde Özsüt websitesinde ve www.facebook.com/Ozsut adresinden duyurulacak.

Amatörlere yönelik olarak düzenlenen “Benim Özsüt Pastam Yarışması” pastacılık dünyasının kapılarını aralamanız ve ödüllerin sahibi olmanız için en güzel tariflerinizi bekliyor!

Yarışma Programı

1. Başvuru tarihleri (07 Ocak 2013 – 15 Mart 2013)

Yarışmaya başvurular 07 Ocak 2013 – 15 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Katılımcıların www.ozsut.com.tr adresinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurup pasta tariflerini ve pastanın fotoğrafını yüklemeleri gerekmektedir.

2. Ön eleme (18 Mart 2013 – 29 Mart 2013)

Ön eleme Özsüt’ün deneyimli pasta ustaları, Ar – Ge ekibi ve yarışma danışmanı Gülhan Kara tarafından yapılacaktır. Değerlendirmeyi geçen 10 katılımcı finale katılmaya hak kazanacaklardır.

3. Final ve Ödül Töreni (13 Nisan 2013 – Barbaros Point Otel)

Finale katılmaya hak kazanan yarışmacıların ve jüri üyelerinin katılımıyla bir final yarışması ve ardından Barbaros Point Otel İstanbul’da ödül töreni düzenlenecektir. Finale katılan yarışmacıların pastalarının keki hariç tüm içeriğini final salonunda 2 saat süresi içinde yapmaları gerekmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz