Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile renkli bir hafta sonu

0
Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Sabancı Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” Mart ayı boyunca çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturacak. Pera Müzesi,Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri,Yarım Kalan İşler,Sabancı Müzesi,Rahmi M. Koç Müzesi,Parim Parim Parmaklarim Boyama Atölyesi,kalemsiz, fırçasız Haliç,Bambaştan: Baş Omuz Diz Ayak,Tam Tersine,Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi,Sopalı Oyuncak Atım,Oyuncak Müzesi,Faber-Castell,Sopalı Oyuncak Atım

Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Sabancı Müzesi ve Rahmi M. Koç Müzesi’nde hayata geçirdiği “Yaratıcılık Atölyeleri” Mart ayı boyunca çocukları renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşturacak.

Oyuncak Müzesi’nde 18 ve 25 Mart Cumartesi günleri gerçekleştirilecek “Sopalı Oyuncak Atım” ile “Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi”nde çocuklar hayallerindeki oyuncakları şekillendirebilecek. Atölyelere 4-6 yaş grubu çocuklar aile ile 7-12 yaş grubu çocuklar tek başlarına katılabilecek. Müze giriş ücreti 9TL-12TL arası olup atölyeler müze ziyaretçilerine ücretsiz olacak.

Pera Müzesi’nde 19 Mart Pazar günü “Bambaştan: Baş Omuz Diz Ayak” ve 25 Mart Cumartesi günü “Tam Tersine” atölyeleri gerçekleştirilecek. 4-6 yaş ve 7-12 yaş grubu çocukların katılabileceği atölyelerde Mersad Berber’in resimleri çocuklara ilham olacak, resim ve kolaj çalışmalarının yapılacak. Giriş ücreti 45TL olup, PERAkart kullanıcısı aileler atölyelere %50 indirimli giriş fırsatı yakalayacak.

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 18 Mart Cumartesi günü “Parim Parim Parmaklarim Boyama Atölyesi”nde çocuklar kalemsiz, fırçasız Haliç’in güzel renklerini parmaklarıyla canlandıracaklar. Katılım ücretinin 40TL olduğu atölye Rahmi M. Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi’nde gerçekleştirilecek ve 5-7 yaş arası çocuklar katılabilecek.

Sabancı Müzesi’nde Mart ayı boyunca her Cumartesi ve Pazar günü tüm yaş grubundaki çocuklar için “Yarım Kalan İşler” atölyesi gerçekleşecek. Bu çalışmada çocuklar, tablolardan aldıkları ayrıntıları kendi tarzlarında tamamlayarak farklı  karakterler tasarlayacaklar.

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri”ne katılmak isteyenler müzelerde gerçekleşen çalışmaların detaylı program ve bilgilerine www.istanbuloyuncakmuzesi.com, www.rmk-museum.org.tr, www.sakipsabancimuzesi.org.tr ve www.peramuzesi.org.tr adreslerinden ulaşılabiliyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz