Geleceğin Genç Yazarları ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor!

0
Geleceğin Genç Yazarları ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor, çocuk etkinlikleri, çocuk atölyeleri, yazım atölyesi,

Çocuğunuzun Yazar Olmasını İster Misiniz?

 

Bireysel Yaratıcı Yazarlık Atölyesi; 7-13 yaş grubundaki çocuklarla birebir çalışma düzeninde programlanmış. Atölyenin temel amacı, katılımcı çocuklarımızla bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların keşfedilmesi.

 

Atölye Saat Ücreti: 100 TL (1 ders saati)

Yaş Grubu: 7-13 yaş

Atölye Süresi: Hafta içi ya da hafta sonu belirlenecek saatlerde 1 ya da 2 saatlik çalışmalar yapılıyor.

Eğitmenler: Çocuk kitapları yazarı Özlem Özyurt veya Nermin Ferhan Karamuti

Atölye kitabı: Atölye sonucunda katılımcı çocuklarımızın tasarladığı hikayenin kitaplaştırılması arzu edilirse; hikayeye göre ayrıca fiyatlandırma ayrıca yapılır.

 

Eğitmenler Hakkında:

Özlem Özyurt: Milliyet Sanat Dergisi’nde çeviri ve derleme haberleri; Varlık Dergisi ve www.altzine.net internet sitesinde öyküleri yayımlandı. Mario Levi, Murat Gülsoy, Semih Gümüş ve Sema Kaygusuz’un yaratıcı yazarlık atölyelerine katıldı. “80’lerde Çocuk Olmak”, “90’lar Kitabı”, “Bozcaada Öyküleri”, “Cunda Öyküleri” ve “Aşk Öyküleri” adlı derlemelerde öyküleri yer aldı. Yazarın “Bir Şehir Varmış, Bir Şehir Yokmuş” adlı bir öykü kitabı ve İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkmış “Ekmek Arası Çikolata” adlı bir çocuk romanı bulunuyor. Şu anda İstanbul’da bankacılık yaparak hayatını sürdüren yazar; öykü yazmaya, çocuk gözünden dünyayı keşfetmeye ve küçük okurlarıyla yazı atölyelerinde bir araya gelmeye devam ediyor.

 

Nermin Ferhan Karamuti: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı Şekercini Patyos 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.

Bilgi ve Kayıt İçin:

www.cocukatolyesi.net

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz