Forum Kayseri’de Çocuklar İçin Neşeli Günler

0
Deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, 14.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz katılıma açık olacak. Küçük aşçılar, iki hafta sonu boyunca harika lezzetler yaratmanın yanı sıra neşeli tasarımlarla mutfak kaplarını renklendirecekler. Çocuklar Mutfakta,Yemekte görgü kuralları, hijyen, sağlıklı beslenme, masa düzeni,Forum Kayseri,mutfak etkinlikleri,sofra

Forum Kayseri mutfak etkinlikleri ile Küçük Aşçılardan Büyük Lezzetler

Forum Kayseri, 7-8 ve 14-15 Mayıs’ta gerçekleşecek mutfak etkinlikleriyle çocuk ziyaretçilerine yeni mutluluklar vaat ediyor.

“Çocuklar Mutfakta” etkinliği ile çocukları mutfak sanatlarını yakından keşfetmeye davet eden Forum Kayseri, eğlenceli olduğu kadar eğitici günlere ev sahipliği yapacak. Deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler, 14.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz katılıma açık olacak. Küçük aşçılar, iki hafta sonu boyunca harika lezzetler yaratmanın yanı sıra neşeli tasarımlarla mutfak kaplarını renklendirecekler. Aşçılık ve Seramik atölyelerinin ard arda uygulanacağı aktivitede, katılımcılar, alana kurulacak mutfak dekorunda gerçek malzemelerle pratik tarifler uygulayacaklar ve antik çağlardan bugüne mutfakların vazgeçilmez bir parçası olan toprak kapları dekore edecekler.

Yemek kültürü dergisi Sofra’nın tarifleriyle desteklediği “Çocuklar Mutfakta” etkinliği kapsamında 7 Mayıs Cumartesi günü Türk Mutfağı, 8 Mayıs Pazar günü İtalyan Mutfağı, 14 Mayıs Cumartesi günü Alman Mutfağı ve 15 Mayıs Pazar günü İngiliz Mutfağından çok özel tatlılar yapılacak.  Yemekte görgü kuralları, hijyen, sağlıklı beslenme, masa düzeni gibi konularda da bilgilendirilecek olan katılımcılar, dünya kültürleriyle buluşmanın ve mutfağın tarihiyle aydınlanmanın keyfini doyasıya yaşayacaklar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz