TRT Çocuk Binbir Cin Fikir Yarışmasına Başvuru Süresi Uzatıldı!

1
TRT Çocuk Binbir Cin Fikir Yarışması
TRT Çocuk Binbir Cin Fikir Yarışması
TRT Çocuk Binbir Cin Fikir Yarışması
TRT Çocuk Binbir Cin Fikir Yarışması

TRT Çocuk yoğun ilgi üzerine Binbir Cin Fikir Yarışmasının başvuru süresini 15 Haziran‘a uzattı!

Eğer hala katılmadıysanız bu fırsatı muhakkak değerlendirmelisiniz. Yarışmanın katılım koşullarını yeniden hatırlatmak isteriz.

 

Katılım Koşulları

1. Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikâmet eden ve öğrenim gören, 9-14 yaş arası tüm ilköğretim öğrencileri katılabilir.

2. Son başvuru tarihi 15 Haziran 2012’dir. Söz konusu tarihte, imzalanmış başvuru formunun ve proje çiziminin aşağıdaki adrese ulaşmış olması gerekmektedir.

FC İstanbul Film Yapım Dağıtım Ltd. Şti

Aytar Caddesi, Peker Sokak

Akyıldız Apt. No:26, D:13

34330 1. Levent – İstanbul – Türkiye

3. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir projeyle başvurabilir.

4. Yarışmaya sadece bireysel başvurular kabul edilir.

5. Yarışmaya proje gönderenler, projenin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

6. Şartnameye uygun olarak hazırlanmış olduğu belirlenen projeler, TÜBİTAK ve muhtelif üniversitelerin ilgili birimlerinin öğretim görevlilerinden oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilerek 34 asil ve 2 yedek projeye indirilecektir.

7. Projelerin, öğrencilerin özgün düşünceleriyle kendileri tarafından hazırlanmış olması beklenmektedir.

8. Projelerin değerlendirilmesinde, özgünlük, yaratıcılık, kullanılan bilimsel yöntem, tutarlılık, katkı, yararlılık (ekonomik, sosyal), uygulanabilirlik, kullanışlılık, kaynak taraması, özümseme, hâkimiyet, sonuç ve açıklık gibi kıstaslar göz önünde bulundurulacaktır.

9. Jüri tarafından seçilen projelerin tüm yapım aşamaları proje sahibiyle birlikte yayınlanmak üzere kaydedilecektir. Çekim ve yayın tarihi TRT Çocuk Kanal tarafından belirlenecek, sınırsız mecrada sınırsız sayıda yayınlanabilecektir. Proje sahibi ve ilgili okul müdürlüğü, söz konusu çekimler sırasında ekibin çekim yapabilmesi için gerekli desteği vermekle yükümlüdür.

10. Jüri ve internet üzerinden seyirci çocukların yapacağı oylama sonucunda seçilecek ilk 5 (beş) proje sahibine, TRT Çocuk tarafından 5.000TL (beşbin Türk Lirası) nakit ödül verilecektir. Ödül alan projeler, TRT Çocuk Kanalı’nda ve internette açıklanacak ve proje sahipleri canlı yayına davet edilecektir. Yarışmada yüzde altmış (%60) jüri oyları, yüzde kırk (%40) internet oylarının ortalaması esastır.

11. Ticari bir değeri olduğu düşünülen projeler için sergilenmeden önce patent başvurusunda bulunulması önerilir. Söz konusu başvuru için gerekli bilgi http://www.tpe.gov.tr adresinden edinilebilir.

12. Bilim kurulunun kriterlerine uygun ve yeterli sayıda proje katılımı sağlanmadığı takdirde, yarışmayı iptal ya da erteleme hakkı TRT Çocuk Kanalı’nın yetkisindedir.

Kaynak: www.binbircinfikir.com

NOT: Yarışma TRT Çocuk tarafından düzenlenmektedir. İletişim için www.binbircinfikir.com adresini veya [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

www.annesininmelegi.com web sitesi sadece yarışmayı duyurmaktadır.

1 Yorum

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz