Geleceğin Mucitleri, Zorlu PSM’de “Dijital Devrim” Sergisi ile Hayaller Aleminde!…

0

Geleceğin Mucitleri,  Zorlu PSM’de “Dijital Devrim” Sergisi ile Hayaller Aleminde!…

Geleceğin Mucitleri, Zorlu PSM’de “Dijital Devrim” Sergisi ile Hayaller Aleminde!... Bana Göre Dijital Devrim – Stop Motion Atölyesi

Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan birçok sanatçının ilham veren çalışmalarına ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki Digital Revolution sergisi, bu sefer kapılarını hayal dünyasının en değerli üyeleri, çocuklar için açıyor.

Sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution sergisinde çocuklar, Söz Danışmanlık’ın organizasyonluğunda, profesyonel rehberler tarafından hazırlanan atölyelerle dünyaca ünlü sanatçılar, film yapımcıları, tasarımcılar, müzisyenler ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalıyor.

 

Elektronik Atıklar Geleceğin Mucitleri ile Canlanıyor

Atölye çalışmalarıyla hayal dünyalarında yolculuğa çıkan çocuklar, dijital çözümler geliştiren uzmanlar olduklarını hayal edip nasıl bir yenilik yaratmak istediklerini düşünüyor. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak, daha sağlıklı olmalarına katkıda bulunmak, ömürlerini uzatmak, daha neşeli olmalarına yardımcı olmak ya da daha iyi bir eğitim ortamı yaratmak için elektronik atıklar ve yardımcı tasarım malzemeleriyle makine, araç, obje ya da fikir tasarlıyor.

 

Bana Göre Dijital Devrim – Stop Motion Atölyesi

 

Atölye çalışmasında çocuklar, sergide algıladıkları dijital devrimi kendilerince yorumluyor. Bu yorumlardan esprili bir senaryo çıkarıp, tablet yardımıyla stop – motion filmler hazırlıyor.

Çocuk atölyelerine katılım yaş aralığı; 8-9 yaştır.

 

Atölye Takvimi

 

Elektronik Atıklar Geleceğin Mucitleri ile Canlanıyor:

Yer: Zorlu PSM, SkyLounge

Tarih: 16,17,23,24 Nisan // Saat: 13.30-15.30, 16.00-18.00

 

Bana Göre Dijital Devrim – Stop Motion Atölyesi:

Yer: Zorlu PSM, SkyLounge

Tarih: 9-10 Nisan // Saat: 13.30-15.30, 16.00-18.00

 

Ücretsiz gerçekleşecek bu etkinliğe dijitaldevrim.zorlupsm.com/atolyeler adresinden ya da 0216 414 26 30”u arayarak kayıt olunabilir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz