Cartoon Network “Zorba Olma Kanka Ol” projesini okullara taşıdı. #ZorbaOlmaKankaOl

0

Cartoon Network “Zorba Olma Kanka Ol” projesini okullara taşıdı

Cartoon Network “Zorba Olma Kanka Ol” projesini okullara taşıdı  

Büyük kızım iyi huylu ve sakin bir çocuk ve akran zorbalığından dolayı şu aralar sıkıntılı günler geçiriyor ve biz de ailecek bunun sancısını çekiyoruz. Cartoon Network’un  #ZorbaOlmaKankaOl  projesinden son derece umutluyum. Ben de kendi halinde sakin bir çocuk olarak kızımın geçtiği yoldan geçtim. O zamanlar akran zorbalığı kavramı henüz yoktu hayatımızda… Umarım bu proje iyi sonuçlar doğurur. Aileler olarak bize büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızın toplum içerisinde kabul gören bireyler olarak yetişmesi bizlerin elinde.

Çocuklar arasında akran zorbalığına dikkat çekmek üzere yola çıkan ve kısa sürede büyük yankı uyandıran “Zorba Olma Kanka Ol” projesi üçüncü etabında okullara taşınıyor. zorbaolmakankaol.com sitesi üzerinden geniş kitlelere yayılan, 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in de destek verdiği proje, şimdi okullarda öğrenci ve öğretmenlere ulaşıyor. Öğrencilerini bu konuda bilgilendirmek isteyen okulların [email protected] adresine iletişim bilgilerini göndermeleri yeterli.

Cartoon Network’ün; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesi, zorbaolmakankaol.com platformunun ardından şimdi de projenin 3. etabında okullarda çocuklarla buluşuyor. 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in destek verdiği proje Türkiye’nin her bölgesindeki okullardan gelen talepler ile büyümeye devam ediyor.

Cartoon Network, projeyi yakından takip eden ve öğrenci/öğretmenleriyle paylaşmak isteyen ilköğretim okullarıyla işbirliği yapıyor. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Bursa, Mersin ve Şanlıurfa’dan gelen talepler ile okullara ulaşan Cartoon Network, bu proje ile akran zorbalığında mücadeleyi tüm Türkiye’ye yayma hedefi ile çalışıyor. Bu kapsamda projeye özel hazırlanan bilgilendirici dokümanları öğrencileri ile buluşturmak isteyen okul ve öğretmenler [email protected] adresine bilgilerini ileterek iletişime geçebilecek. Akran zorbalığı konusunda gerçekleştirdiği akademik çalışmalar ile bilinen Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk ise gelen talepler doğrultusunda okulların bilgilendirilmesine destek olacak.

Cartoon Network, sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve kısa sürede geniş kitlelere yayılan “Zorba Olma Kanka Ol” projesi ile tüm dünyada önemli bir sorun olan akran zorbalığına dikkat çekmeye devam edecek.

 

#ZorbaOlmaKankaOl

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz