Genç ressamlar hayallerini yansıttılar

0

Genç ressamlar hayallerini yansıttılar

 Genç ressamlar hayallerini yansıttılar     Yurtiçi Kargo’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiği geleneksel resim yarışmasının sonuçları açıklandı.  Ünlü ressam İsmail Acar’ın da aralarında bulunduğu jüri, yaşları 6 ile 13 arasında değişen çocukların hayallerini yansıttıkları resimleri değerlendirdi.

Yurtiçi Kargo’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiği geleneksel resim yarışmasının sonuçları açıklandı.

Ünlü ressam İsmail Acar’ın da aralarında bulunduğu jüri, yaşları 6 ile 13 arasında değişen çocukların hayallerini yansıttıkları resimleri değerlendirdi.

 

29.04.2013, İstanbul; Yurtiçi Kargo’nun her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği ve çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen geleneksel resim yarışması, bu yıl “Hayallerim ve Ben” teması ile gerçekleşti. Yaşları 6 ile 13 arasında değişen genç ressam adayları, Türkiye’nin dört bir yanından gönderdikleri binden fazla resim ile yarışmaya yoğun ilgi gösterdiler.

 

Söz konusu yarışma sonucunda ünlü ressam İsmail Acar ve MEF Okulları resim öğretmenlerinin katılımıyla toplanan jüri, 1.,2.,3. sınıflar, 3.,4.,5. sınıflar ve 7.,8. sınıflar olmak üzere 3 ayrı yaş kategorisinde toplam binden fazla resim ile yarışan küçük ressamlardan birinci olanları iPad, ikinci olanları PlayStation, üçüncü olanları ise birer dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirdi.

 

 

 

 

 

 

 

DERECEYE GİRENLERİN LİSTESİ

 

 

Kategori I (1. , 2. , ve 3. Sınıflar)


Birinci: Ömer Nazım Ünal (İstanbul)


İkinci:
Ömer Akkaya (İstanbul)


Üçüncü:  
Şeyma Badanka (Adapazarı)

 

 

Kategori II (4., 5. ve 6. Sınıflar)


Birinci: Okay Tuncay (İstanbul)


İkinci:
Hasan Kara (İstanbul)


Üçüncü:  
Emir Korkut (İstanbul)

 

 

Kategori III (7. ve 8. Sınıflar)


Birinci:
Yakup Gençdal (Diyarbakır)

 

İkinci: Ebru Turhan (Adapazarı)


Üçüncü:
Dilek Laçin (Diyarbakır)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz