Google logolarını tasarlama sırası şimdi Türk çocuklarında: “Türkiye’nin Harikaları” Logo Yarışması

0

Doodle 4 Google “Türkiye’nin Harikaları” Logo Yarışması

doodle 4 google
Google logolarını tasarlama sırası şimdi Türk çocuklarında: Doodle 4 google

Dünya çapında büyük ilgi gören, özel günlere yönelik Google logolarını tasarlama sırası şimdi çocuklarlarda. Doodle adı verilen bu özel logolar, Türkiye’ye özel bir yarışmayla çocuklar tarafından tasarlanacak. Doodle 4 Google “Türkiye’nin Harikaları” Logo Yarışması1 Mart- 1 Nisan 2013tarihleri arasında gerçekleşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yarışmaya Türkiye genelinde tüm ilköğretim okulları davetli. Doodle’lar 1.-4. Sınıflar ve 5.-8. sınıflar olmak üzere iki ayrı grup kategorisinde değerlendirilecek. Genç yetenekler Türkiye’nin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle’larını tasarlayarak yarışmaya katılabilecekler.

“Türkiye’nin Harikaları” temasıyla ülkemizin benzersiz doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik yerlerini anlatan en iyi Doodle’ın sahibi olan öğrenci 10.000 TL tutarında burs almaya hak kazanırken, öğrencinin okuluna da 15.000 TL değerinde ayni teknoloji teşviki sağlanacak.

Yarışmanın çeşitli aşamalarında dereceye giren katılımcılar tablet bilgisayar, Google hediye paketi, kendi tasarımları olan Doodle baskılı tişörtler ve Google Doodle katılım sertifikası kazanacak.

Google çalışanlarından oluşan bir jüri tarafından yapılacak ilk elemede finalist olmaya hak kazanan 200 tasarım belirlenecek. 3-5 Nisan 2013 tarihleri arasında ise Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Tan Sağtürk, Yalvaç Ural, Funda Kocabıyık (MEB Temel Eğitimler Genel Müdürü), Doç Dr. Ahmet Arı (Kültür ve Turizm Bakanlığı) aralarında bulunduğu jüri tarafından gerçekleşecek değerlendirmeyle 10 finalist belirlenecek. Elemelerin son aşaması ise 8-12 Nisan 2013 döneminde halk oylamasından oluşacak.  Halk oylaması sonucunda birinci seçilen Doodle, 18 Nisan 2013 günü “Türkiye’nin Harikaları”nı milyonlarla paylaşmak üzere Google Türkiye anasayfasında yerini alacak.

Doodle 4 Google “Türkiye’nin Harikaları” Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz