İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi Sınavı için kayıtlar başladı

0

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi Sınavı kayıtları başladı

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi Sınavı kayıtları başladı
İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi Sınavı kayıtları başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi çatısı altında çalışmalarını sürdüren ve her iki yılda bir sınav açan Çocuk Eğitim Birimi, geçen yıl verdiği mezunların ardından bu yıl yeni öğrenciler almak için yeniden sınav açıyor.

Çocuk Tiyatrosu ve Genç Tiyatro Birimi’nde çocuklara tiyatro sanatını sevdirmek ve tanıtmak amacını taşıyan eğitim çalışmaları ücretsiz olarak veriliyor.

Eğitim çalışmaları, Anadolu Yakası’nda Ümraniye, Avrupa Yakası’nda Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde Pazartesi  ve Salı günleri 16.30-19.30 saatleri arasında yapılıyor.

Deneyimli eğitimciler tarafından oluşturulan eğitim kadrosu; dans, sahne, müzik, sosyal beceri, tasarım, dramaturgi alanlarında iki yıl boyunca çocuklar için bir eğitim programı uyguluyor.

Sınava girecek çocukların 2002-2003-2004 yılı doğumlu olması gerekmektedir.

Ön kayıtlar, 1- 8 Ekim 2012 tarihleri arasında; Ümraniye- Kâğıthane Sadabad Sahneleri’nin İdare Amirlikleri’nce 13.00 –17.00 saatleri arasında kabul edilecektir. Ön kayıt için çocuğun velisi tarafından doldurulmuş başvuru formu İBB Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinden, idare amirlerinden temin edilebilir. Başvurular için; sağlık ocaklarından ya da semt polikliniklerinden alınacak sağlık raporu, yeni çekilmiş iki adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

Sınavlar iki aşamalı olarak yapılacaktır. 13 Ekim 2012 tarihinde adayların sınava giriş saatleri Kâğıthane ve Ümraniye sahnelerine asılacaktır.

Birinci aşama sınavı; Kâğıthane Sahnesi’nde 15-16 Ekim 2012 tarihlerinde, Ümraniye Sahnesi’nde ise 29-30 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleşecektir. İkinci aşama sınav tarihi ilk aşamayı geçen öğrenci adaylarına bildirilecektir.

Sınava girecek adayların seçecekleri birer şiir ve şarkıyı ezberlemeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz