İstanbul Modern, 23 Nisan’ı 12. Çocuk Şenliği ile kutluyor!

0
İstanbul Modern 23 Nisan'a özel çocuklarımızı, sanatla buluşmaya ve müze deneyimlerinden yola çıkarak “sanatı kucaklayan çocuğun” öyküsünü tasarlamaya davet ediyor. 23 Nisan Çocuk Şenliği,İstanbul Modern ,4-12 yaş çocuk,Etkinlik, müze gezisi,ücretsiz etkinlik,çocuk etkinliği,haftasonu etkinliği,23 nisan etkinliği,23 Nisan, 23 nisan çocuk etkinlikleri, 23 nisan etkinlikleri, 23 nisan gösterileri, 23 nisan kutlama etkinlikleri, 23 nisan kutlamaları, 23 nisan neşe doluyor insan, 23 nisan ücretsiz etkinlik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aile için ücretsiz etkinlik, anadolu yakası 23 nisan etkinlikleri, anne çocuk etkinlikleri, anne etkinlikleri, Anneler ve Babalar için Ücretsiz Etkinlik, Annesinin Meleği, çocuk etkinlik, çocuk etkinlikleri, çocuk şenliği, Çocuklar için eğlenceli eğitim programları, çocuklara yönelik etkinlikler, etkinlik çocuk, istanbul çocuk etkinlikleri, tüm çocuklar davetlidir,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

[big_title2]İstanbul Modern’den 23 Nisan Çocuk Şenliği[/big_title2]

Sanatı Kucaklayan Çocuk

18-23 Nisan 2017
Hafta içi ve hafta sonu, 4-12 yaş çocuklara gün boyunca ücretsiz

İstanbul Modern 23 Nisan’a özel çocuklarımızı, sanatla buluşmaya ve müze deneyimlerinden yola çıkarak “sanatı kucaklayan çocuğun” öyküsünü tasarlamaya davet ediyor. Bu öykü çocuklar tarafından tamamlanacak yarım kalmış bir anlatı; sanat çalışması yapmaya karar vermiş ancak nasıl yapacağını, hangi malzemeleri kullanacağını, hatta hangi tekniklerle üreteceğini bilmeyen bir çocuğun öyküsü.

Etkinlik, müze gezisi ve çocuklar için özel hazırlanmış bilmecelerin çözülmesi ile başlıyor. Bu bilmeceleri çözen çocuklar hikayelerini tamamlamak için ilk adımı da atmış oluyor. Bilmeceler, çocukların müze gezilerinde sanat çalışmalarını eğlenerek incelemelerine aracı oluyor: çocuklar İstanbul Modern’in sergilerinde, Fahrelnissa Zeid’in “Soyut Kompozisyon” adlı yapıtındaki renkleri, Burhan Uygur’un “Kapı”sındaki figürlerin hikayelerini, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Han Kahvesi”ndeki motifleri ve daha birçok sanatçının çalışmaları ile ortaya koyduğu sanatsal dili, uzman eşliğinde gerçekleştirilen bu keyifli bilmeceli tur ile keşfediyor.

Programın uygulama adımında çocuklar, yine sergi alanında, program için özel olarak tasarlanmış kartları ve bu kartlar bir araya geldiğinde ortaya çıkan hareket ettirilebilir figürü, sergi deneyiminde esinlendikleri renkler, motifler ve imgelerle “sanatı kucaklayan çocuğa” dönüştürüyorlar. Program, gönüllü bazı çocukların, tasarladıkları bu karakterleri birbirleriyle konuşturarak öyküyü tamamlamaları ile sona eriyor.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz