İstanbul Oyuncak Müzesi Haziran 2015 Çocuk Atölyeleri

0

İstanbul Oyuncak Müzesi Haziran 2015 Çocuk Atölyeleri

“Tahta Oyuncak Boyama Atölyeleri”, “Çocuklar Kendi Mekanlarını Tasarlıyor”, “Dedio Yaratıcı Eller “Kendi Çiftliğimi Kuruyorum”, “Seramik Atölyesi”, “Okyanus’ta bir Balık” Origami Sanat Atölyesi, Tiyatro Sahnemizi Tasarlıyoruz

 İstanbul Oyuncak Müzesi Haziran 2015 Çocuk Atölyeleri  "Tahta Oyuncak Boyama Atölyeleri", "Çocuklar Kendi Mekanlarını Tasarlıyor", "Dedio Yaratıcı Eller “Kendi Çiftliğimi Kuruyorum”, "Seramik Atölyesi", “Okyanus’ta bir Balık” Origami Sanat Atölyesi, Tiyatro Sahnemizi Tasarlıyoruz

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin etkinlikleri büyükleri de çocuklar kadar cezbediyor. Tahta Oyuncak Boyama Atölyeleri, Haziran ayı boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde.

Çocukların yaratıcılıklarını ortaya koyabileceği en güzel atölye çalışmalarından biri.. . Etkinlikler 3 yaş ve üzeri için düzenleniyor.

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Perşembe günü açık olacaktır. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Çocuklar Kendi Mekanlarını Tasarlıyor…

Müzeyi gezen çocuklar hayallerindeki kendi mekanlarını tasarlayacak ve yapıtlarını arkadaşlarına anlatacak. Can Ersal’ın eğitmenliğini üstlendiği bu çalışmada katılımcılar fikirlerini 3.boyuta taşıyarak mekan-boyut ilişkisini geliştirerek çok yönlü düşünebilecekler. Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Can Ersal

Etkinlik Ücreti : 45  TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.)

 

Dedio Yaratıcı Eller “Kendi Çiftliğimi Kuruyorum”

Bu atölye çalışmasında çocuklar ahşap parçalar ve dal parçalarını kullanarak kendi oyuncak hayvan çiftliklerini kuracaklar. Sıkı durun! Bu hayvanlar başka oyuncaklardan çok farklı ve benzersiz olacak.

Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Deniz Doğruöz

Ücret :  45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dâhildir)

 

Seramik Atölyesi

Toprak her zaman insanın yakın dostu oldu. Geleceği toprağa dokunarak ellerimizle şekillendirdik. Kimi zaman araç, gereç yaptık, kimi zaman yuva yaptık içinde barındık.
Şimdi çocuklar İstanbul Oyuncak Müzesi seramik atölyesinde kil ile birlikte düşlerini şekillendirecek ve seramikten yapılmış sürpriz bir objeyi renklendirecekler.
Yaklaşık bir saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
Eğitmen:   Elif Ratib
Atölye Ücret: 35 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir).

 

“Okyanus’ta bir Balık” Origami Sanat Atölyesi

“Koşuşturmalı bir hayatta, sessiz bir alanda oturup ufak bir kağıt parçasını katlamak bile çocuğunuza denge ve huzuru getirecektir… Sadece çocuğunuza biraz zaman ayırmayı ve bir kağıt parçası vermeyi unutmayın…’

Bu atölye çalışmasında sihirli küçük ellerle birlikte okyanusun derinliklerini keşfetmeye ve birbirinden renkli balıkları şekillendirmeye ne dersiniz?

Yaklaşık 90 dakika sürecek olan atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç

Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir)

 

Tiyatro Sahnemizi Tasarlıyoruz

Nuray Sevinç tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasında, önce senaryonu yazıp, oyununu kurgulayacaksın; karakterlerini de tasarladın mı, sahneni kurmaya basla…

Perdelerini aç ve izleyiciye selam ver!

Atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Nuray Sevinç

Ücret: 45  TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.)

 

Daha fazla bilgi için linki inceleyebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz