Kadıköy Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği

0

Kadıköy Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği

Kadıköy Belediyesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği23-24 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kadıköy Belediyesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği, 23-24 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

23 ve 24 Nisan 2013 tarihlerinde Göztepe Özgürlük Parkı’nda kurulacak sahnede, Caillou konseri , dans ve performans gösterileri, alan içerisine kurulacak dev oyun parkurları, çeşitli ödüllerin verileceği yarışmalar, boyama etkinlikleri, el sanatları atölyesi çocukları bekliyor.

23 Nisan 2013 Salı günü saat 20.00′de Açık Hava Tiyatrosu’nda Eti Çocuk Tiyatrosu’nun “Çizmeli Kedi” adlı oyunu izlenebilecek.

Ayrıca 23 Nisan 2013 Salı günü, gün boyunca Bağdat Caddesi’nde çeşitli eğlence ve gösteriler, çocuklara bayram havasını hissettirecek.

Aynı gün saat 12.00′de Çocuk Etüt Merkezleri öğrencileri, kostümleriyle bayram yürüyüşü yapacak.

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin bale, dans, koro ve orkestra öğrencileri 23 Nisan’ın öyküsünü anlatacağı gösteri de aynı akşam saat 19.00′da izleyicilerle buluşacak.

Kadıköy Belediyesi 23 Nisan 2013 Çocuk Şenliği Programı

23 – 24 Nisan 2013 Salı ve Çarşamba, Saat: 13.00-18.00

Göztepe Özgürlük Parkı Etkinlikleri

Özgürlük Parkı içerisine kurulacak sahne üzerinde iki gün  boyunca, Birleşik Aikido Okulları’nın Akido gösterisi, Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin müzik ve dans gösterileri, Caillou Konseri, alan içerisine kurulan dev oyun parkurları, çeşitli ödüllerin verileceği yarışmalar, boyama etkinlikleri, el sanatları atölyesi, sponsor marka etkinlikleri, hediye ve ürün dağıtımlarından şenlik alanında olan tüm çocuklar ücretsiz faydalanabilecek.

23 Nisan 2013 Salı, Saat: 12.00

Çocuk Etüt Merkezleri 23 Nisan Yürüyüşü

Çocuklar, kostümleriyle Söğütlüçeşme’den başlayarak bir yürüyüş gerçekleştirecekler.

23 Nisan 2013 Salı, Saat: 13.00

Nakiye Öğretmen Rölyef Açılışı

Söğütlüçeşme Cad. Başçavuş Sok. Kesişimi

1930 yılında dünyanın ilk Çocuk Hakları Mitingi ve İlk Çocuk Hakları Bildirisi, Öğretmen Nakiye Elgün tarafından okunmuştur. Bu anlamlı günde Heykeltraş Ümit Öztürk tarafından yapılan; Türk siyasetçi, eğitimci Nakiye Elgün’ün (1882-1954) rölyefi açılacak. Açılışta Çocuk Hakları Bildirisi okunacak ve Çocuk Sanat Merkezi Keman Orkestrası konseri de dinlenebilecek.

23 Nisan 2013 Salı, Saat: 19.00

Çocuklardan Çocuklara Müzik ve Dans Şöleni

Kozyatağı Kültür Merkezi

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin bale, dans, koro ve orkestra öğrencileri 23 Nisan’ın öyküsünü anlatacak. Ücretsiz gösterinin davetiyeleri, etkinlikten üç gün önce Kozyatağı Kültür Merkezi gişelerinden alınabiliyor.

23 Nisan 2013 Salı, Saat: 20.00

“Çizmeli Kedi” Çocuk Oyunu – Eti Çocuk Tiyatrosu

Özgürlük Parkı Açık Hava Tiyatrosu

Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekâsıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor.

23 Nisan 2013 Salı, Saat: 13.00-18.00

Kadıköy Belediyesi 23 Nisan Bağdat Caddesi Etkinlikleri

Bağdat Caddesi

Kantarcı Rıza Sokak–Kazım Özalp Sokak Aralığı

Noter Sokak Başı: Caillou Gösterisi, Jonglör, Bando,  Tahta Bacak, Fotoğraf Çekimi ve Baskı

Kazım Kulan Pasajı Önü: Adam Olacak Çocuk, İllüzyon,  Tahta Bacak  Mihriban Sultan Cami Önü: Fotoğraf Çekimi ve Baskı, Yüz Boyama, Tahta Bacak

Cadde Cafe Önü: Mandolin Kız; Şaşkınbakkal Nezih Kitap Evi Önü: Oyuncak Bebek (canlı heykeller) Çaça Balon Dağıtımı: Tüm etkinlik alanında

21-30 Nisan 2013

“Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar, El Ele El Ele Çizin Çocuklar” Resim Sergisi

Caddebostan Kültür Merkezi Giriş Katı

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencilerinin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yaptığı resimler izleyicilerle buluşacak.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz