Koç Üniversitesi’nden Lise Öğrencilerine Yaz Okulu

0

Koç Üniversitesi’nden Lise Öğrencilerine Yaz Okulu

Koç Üniversitesi’nden Lise Öğrencilerine Yaz Okulu

Koç Üniversitesi, üniversite hayatını yakından tanımak isteyen 9-12. sınıf lise öğrencilerine yönelik yaz okulu programı başlatıyor. Programa katılan   öğrenciler, Koç Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden dersler alarak “üniversiteli olma deneyimi” yaşayacak. 7-26 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleşecek 3 haftalık programın son başvuru tarihi 30 Haziran 2014.

Koç Üniversitesi, üniversite hayatını yakından tanımak isteyen lise öğrencilerine yönelik yaz okulu programı başlatıyor. Yaz okulu programına, derslerinde başarılı ve gerekli İngilizce seviyesine sahip tüm lise 9-12. sınıf öğrencileri başvurabiliyor. Üniversiteli olmanın heyecanını yaşayacak öğrenciler ilgi alanlarına göre Koç Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden dersler alacak. Kampüste konaklama seçeneği de  sunulan ve 7-26 Temmuz 2014 tarihleri arasında Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleşecek 3 haftalık programın son başvuru tarihi 30 Haziran 2014. .

3 haftalık program kapsamında, tüm öğrenciler kendi ilgi alanları doğrultusunda seçtikleri derslere girecek ve seminerlere katılabilecekler. Kampüsteki spor olanaklarından da yararlanabilecek olan öğrenciler, tam gün atölye çalışmaları ve düzenlenecek gezilerle keyifli vakit geçirme imkânı bulacak.

Öğrenciler, tercih ettikleri alan derslerinin yanı sıra alacakları “Akademik Başarı ve Yaşam Becerileri” dersleriyle; takım çalışması, zaman yönetimi ve iletişim becerileri gibi konularda akademik hayata hazırlanabilecek. Öğrencilere, program süresince, bilgisayar yetkinliklerini geliştirmeye yönelik eğitimler de verilecek. Ayrıca, her hafta belirli günlerde Türkiye’nin öncü kuruluşlarına geziler düzenlenecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz