Kır Çocukları ile ANTALYA’da Sabun ve Merhem Yapım Atölyeleri

0

Kır Çocukları ile ANTALYA’da Sabun ve Merhem Yapım Atölyeleri

7-8 Şubat 2014, Cuma-Cumartesi

anne-sinin-melegi-com-kir-cicegi-merhem-sabun-atolyeleri-ucretsiz-cocuk-aktiviteleri-cocuk-etkinlikleri-rehberi

Özgen ile soğuk yöntem SABUN yapımı:
7 Şubat 2014, Cuma: 11:00- 14:00

Ceyhan ve Nihal ile doğal MERHEM yapımı:
7 Şubat 2014, Cuma: 14:30- 17:30

Özgen ile soğuk yöntem SABUN yapımı:
8 Şubat 2014, Cumartesi: 11:00- 14:00

Ceyhan ve Nihal ile doğal MERHEM yapımı:
8 Şubat 2014, Cumartesi: 14:30- 17:30

KAYIT girilmesi işin mutfağını organize etmemize yarıyor, katılmak istyorsanız kayıt formunu doldurmanızı rica ediyoruz. Ankara ve İstanbul’dan geliyoruz, Atölye katılım sayısı minimum 15kişi  olduğunda atölyeyi gerçekleştirebileceğiz, gösterdiğiniz ilgi ve anlayışa şimdiden teşekkürler!

NEREDE: Antalya- kaleiçi (mekan – adres bildirimi atölye katılımcılarına, atölye tarihine yakın bir zamanda, ayrıca bildirilecektir.) İletişim: nihal Poyraz Temürcü: [email protected], 533 211 60 82. Not: İptalleri en az 3 gün öncesinden bildirmenizi rica ediyoruz.

Biz Kır Çocukları, Tahtacıörencik Köyü’nde doğayla uyumlu yaşam ve üretim pratiklerini uygulamaya ve yaygınlaştırmaya çalışan bir grubuz. Küçük ölçekli aile çiftçiliği, doğal tarım, permakültür, doğa koruma, toplum destekli üretim, barışçıl iletişim, armağan ekonomisi gibi alanlarda tekrarlanabilir modeller oluşturmaya çalışıyoruz. Tahtacıörencik (TADYA) üreticilerine ve DBB grubuna elimizden geldiğince destek oluyoruz. Ürünlerimiz ve atölye çalışmalarımızla elde ettiğimiz gelirlerle tüm bu çalışmalarımıza finansal destek sağlıyoruz.

Soğuk yöntem SABUN YAPIM ATÖLYESİ HAKKINDA: Evde kendi sabununuzu yapmak istiyorsanız işte sizin için Kır Çocukları’ndan keyifli, pratik ve uygulamalı bir atölye! En temel formülasyon üzerinden tamamen doğal malzemeler kullanarak, hammaddeleri tanıyarak, reaksiyona bakarak sabun yapımını öğrenecek, dilerseniz sabununuzu doğal yağlarla kokulandırıp, kuru çiçeklerle zenginleştirebileceksiniz.
Doğal MERHEM YAPIM ATÖLYESİ HAKKINDA: Kır Çocukları merhemleri nasıl yapılıyor? Aynısafa bitkisini, mürver yaprağını, sarı kantaron yağını, doğal balmumunu tanıyacağız. Farklı bitkilerin etken maddelerinin bitkisel yağlara geçirme yöntemlerini (soğuk maserasyon, güneşte ve ısıyla infüzyon) göreceğiz. Hep birlikte aynısafa merhemi yapacağız: Ocakta Benmari usulü ısıtarak infüzyon, süzme, balmumuyla kıvam kazandırma, uçucu yağ ekleme ve merhem kavanozlarına aktarma.

Detaylı bilgi için tıklayınız

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz