Mixer’den 7-12 Yaş Arası Çocuklar için Yarıyıl Sanat Atölyeleri!

0

Mixer’den 7-12 Yaş Arası Çocuklar için Yarıyıl Sanat Atölyeleri!

 Mixer’den 7-12 Yaş Arası Çocuklar için Yarıyıl Sanat Atölyeleri!

Mixer okulların yarıyıl tatilinde 7-12 yaş çocuklara yönelik bilgilendirici ve eğlenceli çağdaş sanat atölyeleri planladı! Atölyeler süresince çocuklar farklı sanat disiplinlerini kullanarak çağdaş sanatı deneyimleme fırsatı elde edecekler.

Bu atölyelerden ilkinde çocuklar Stop-Motion tekniği ile tanışacak, ikincisinde ise 6 aşamalı bir hikaye yazım tekniği ile kendi resimli kitaplarını yaratmanın keyfine varacaklar.

Her bir atölyenin ücreti 50 TL olup kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır. Atölyeler Türkçe olacaktır.

Hareketli Kareler: Stop-Motion

Eğitmen: Barış Atiker
Tarih: 24 Ocak 2015 Cumartesi 11:00-13:00

Bu eğlenceli atölyede 7-12 yaş aralığındaki çocuklar stop motion tekniği ile tanışacak ve bu teknikle yapılan eserler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Barış Atiker’in yönettiği atölye çocukların kendi yazdığı bir senaryoyu stop motion tekniğiyle bir videoya dönüştürmesiyle son bulacak.
6 Ses 1 Hikaye

Eğitmenler: Cansu Oranç, Gökçe Elif Baykal ve Pınar Yelmi
Tarih: 25 Ocak 2015 Pazar, 11:00-13:00

Bu atölye esnasında çocuklar dinleyecekleri ilham verici seslerden yola çıkarak kendi kurguladıkları kahramanın yolculuğunu farklı malzemeler kullanarak hikayeye dönüştürecekler. Çocuklar bu sayede hikaye anlatım tekniğini farklı bir bakış açısıyla keşfederken kendi resimli kitaplarını yaratmanın keyfine varacaklar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz