Yapı Kredi Kültür Merkezi – Kütüphane Haftası etkinlikleri

0

Yapı Kredi Kültür Merkezi – Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Kütüphanecilere Özel Yaratıcı Drama Atölyeleri

Kütüphaneler Haftası - Kütüphanecilere Özel Yaratıcı Drama Atölyeleri
Kütüphanecilere Özel Okuma Günleri

Yapı Kredi Kültür Merkezi, Mart ayında Kütüphane Haftası’na özel ve yalnızca kütüphanecilerin katılabileceği bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi tarafından çocuklar için düzenlenen Yaratıcı Drama ile Kitap Okuma Atölyeleri, bu kez kütüphanecilerin katılımına açık olacak. Atölyelerde Türk edebiyatının büyük ustaları Nâzım Hikmet ve Yaşar Kemal’in eserlerinin yaratıcı okumaları yapılacak.

 

Yapı Kredi Kültür Merkezi, 25-31 Mart 2013 tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftasına özel ve yalnızca kütüphanecilerin katılımına açık olacak bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kütüphaneci ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Çiğdem Odabaşı yönetiminde düzenlenen Yaratıcı Okuma Atölyeleri, kütüphaneciler ve eğitimciler için okumaya farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor. Kitabın içeriğinde yer alan toplumsal ve kişisel değer yargılarının okuma grubunun eşliğinde sorgulanmasıyla çeşitli sonuçlara varmaya ve farklı disiplinlere de uyarlanabilecek yeni yöntem ve yaklaşımlar geliştirmeye yardımcı olacak atölyeler Mart ayında kütüphanecilerin başvurularına açık olacak.

 

Yapı Kredi Kültür Merkezi’ndeki Yaratıcı Drama ile Kitap Okuma Atölyeleri ilerleyen aylar boyunca her Cumartesi eğitimciler ve kütüphaneciler için gerçekleştirilmeye devam edecek.

Rezervasyon ve bilgi için :

0212 252 47 00 Dahili : 503

 

Yaratıcı Okuma Atölyeleri

 

• 16 Mart 2013 Cumartesi

 

Atölye Adı:  “Mavi Gözlü Dev”

Atölye  :  Nâzım Hikmet

Saat      :  13.00-14.30 / 90 d

 

• 30 Mart 2013 Cumartesi

 

Atölye Adı:  “İnce Memed”

Atölye  :  Yaşar Kemal

Saat      :  13.00-14.30 / 90 d

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz