Panda Sahne 2024 Yarıyıl Tatilinde tiyatroya davet ediyor

0
Panda Sahne 2024 Yarıyıl Tatilinde çocukları tiyatroya çağırıyor!

Panda Sahne 2024 Yarıyıl Tatilinde çocukları tiyatroya çağırıyor!

Panda Sahne, çocuklar ve yetişkinler için hazırladığı birbirinden farklı etkinliklerle seyircisini bekliyor!

Birbirinden çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Panda Sahne, her yaş grubundan izleyiciye hitap ederek seyircisini sanatla kucaklıyor. İzleyicilere farklı bir sanat deneyimi sunmayı amaçlayan Panda Sahne; tiyatro oyunları, interaktif gösteriler, şarkılı şiir dinletileri, büyükler için masal dinletileri ve çocuklar için özel etkinliklerle dolu bir hafta sunuyor.

Panda Sahne, sömestr tatilinde çocukları tiyatroya davet ediyor. Tatil boyunca sürecek ‘Çocuklarla Tiyatro Şenliği’ programında çocuklara yönelik birçok tiyatro oyunu ve birbirinden farklı etkinlik ile minik izleyicileriyle buluşuyor.

mumsy natural en iyi pişik kremi

Yarıyıl tatilinde her gün sahnede farklı bir tiyatro oyunu 

22 Ocak Pazartesi günü saat 14.00’de “Kardan Adam Masalı” isimli tiyatro oyunu seyircisiyle buluşacak.

22 Ocak akşamı Panda Akustik Geceleri – Yıldız Tilbe Şarkıları ile dinleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

“Küçük Prens’in Yolculuğu” adlı çocuk oyunu, 23 Ocak Salı günü saat 14.00’de Panda Sahne ev sahipliğinde minik izleyicileriyle buluşacak.

23 Ocak tarihinde komedi türündeki “Haydi Karına Koş” isimli tiyatro oyunu seyirciyi güldürmeye davet ediyor.

24 – 26 Ocak saat 14:00’de Pınar Boyar’ın yazıp, yönettiği çocuk oyunu “Yastığın Rüyası” ile çocuklarla buluşuyor. Bir yastığın neşeli, eğlenceli yolculuğunu anlatan oyun, müzikleri ve danslarıyla yolculuğun anlamını, büyümenin en değerli yolculuk olduğunu çocuklara anlatıyor. Bu eğlenceli yolculuğa çocukları davet ediyor.

mumsy natural doğal balm stick BOO BOO stick herşeyin en doğalını tercih ettiğimiz çocuklarımızın günlük olarak kuruyan dudakları, sinek ısırıkları, minik sıyrıklar ve çizikleri için...

25 Ocak günü “Sevimli Canavarlar Atölyesi” keyifli çalışmasına çocukları bekliyor. Atölyede, çocuklar kendi tasarımlarını/karakterlerini yaratıp, bu karakterler ile oyun ve doğaçlamalar oluşturacak.

Panda Sahne, 25 Ocak akşamı saat 20.00’de “Şarkılı Şiir Dinletisi” ile seyircisini ağırlayacak.

Bugünün kadın ve erkek ilişkilerini komedinin gücüyle eleştiren, kadın ve erkek üzerine pek çok konuyu şeffaf bir bakış açısıyla ele alan, insan olmanın lükslerini ve kişinin kendini soktuğu çıkmaz labirentleri farklı açılardan sorgulayan komedi türündeki “Büyük Aşıkların Sonuncusu” isimli tiyatro oyunu 26 Ocak akşamı seyircisi ile buluşacak.

Doğanın haklı mücadelesini ve kazanımını, şarkılı, türkülü, interaktif ve eğlenceli hikâyesi ile anlatan “Biz Kazandık” isimli çocuk oyunu 27 Ocak Cumartesi günü seyircisini bekliyor.

28 Ocak saat 14.00’de “Ayan Beyan Yumurtalar”, çocuk ve genç doğaçlama seyircisi için yuvası olan sahnelere koşuyor.

Panda Sahnede 28 Ocak 20:00’de, Ruteba Doğan’ın yazıp yönettiği, Yersiz Yurtsuz Tiyatronun “Taşlara Çarpa Çarpa” oyunu seyircisiyle buluşacak. Yaşamı taşlara çarpa çarpa sürdüren, sürdürme mücadelesi veren üç insan ‘kalan ve giden akıllarıyla’ akıllarına sahip olmanın, birbirlerine sahip çıkmanın peşine düşer. Şerif, kardeşi Ahmet’in, her gün kafasına düşen taş nedeniyle hafızasını yavaş yavaş kaybetmesinden ötürü, çalıştığı işten ayrılmasını ister. İşi bırakmak Ahmet için kolay değildir; eşi Selin hamiledir, bebek geliyordur. Tolga Zafer Özdemir’e ait olan oyun müziklerine Çağla Bilgin, Akça Acun Bilgin eşlik ediyor. Serhat Kural’a ait olan oyunun koreografisi anlatıyı başka bir anlamla buluşturuyor. Sahnede dördüncü bir oyun kişisine dönüşen ‘taş’ tasarımında ressam, heykeltraş Aysun Telli yer alıyor. Oyunun oyuncu kadrosunda, Suser Başaran, Abdullah Yıldırım, Güven Güven yer alıyor.

 

29 Ocak Pazar günü Panda Sahne, “Çocuklar İçin Felsefe” atölyesinde çocuklarla buluşacak. Ruteba Doğan’ın yürütücülüğünü yaptığı atölyede, çocuklar “Ne Neye Benzer?” sorusu ile yola çıkıp, öznel ve yaratıcı düşüncelerini gelişebilecekleri, farklı bakış açılarıyla karşılayacakları düşünce, yorumlama çalışmasında mitolojinin keyifli anlatılarıyla buluşacak

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz