Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndan çocuklara özel oyun: “Oyun Treni”

0
Pınar Çocuk Tiyatrosu, 2016 – 2017 sezonunu yarışma ve skeçlerin de yer aldığı “Oyun Treni” oyun ile açıyor. “Her şey çocuklarımız için” diyen Pınar, “Oyun Treni”isimli oyunu ile her Cumartesi – Pazar Profilo Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor. Her şey çocuklarımız için,Pınar Çocuk Tiyatrosu,Profilo Alışveriş Merkezi,Vahide Perçim, Bülent İnal, Özgür Ozan, ücretsiz etkinlik,ücretsiz çocuk oyunu,ücretsiz tiyatro oyunu,istanbul çocuk etkinlikleri,haftasonu etkinlik,haftasonu ne yapsam

Vahide Perçim, Bülent İnal, Özgür Ozan gibi önemli sanatçıların sanat dünyasına ilk adımlarını attıkları sahne olan Pınar Çocuk Tiyatrosu, 2016 – 2017 sezonunu yarışma ve skeçlerin de yer aldığı “Oyun Treni” oyun ile açıyor. “Her şey çocuklarımız için” diyen Pınar, “Oyun Treni”isimli oyunu ile her Cumartesi – Pazar Profilo Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak çocuklarla buluşuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek olmak amacıyla çıktığı tiyatro yolculuğunun İstanbul’daki durağında, Ekim – Kasım aylarında her Cumartesi ve Pazar saat 11.15’de “Oyun Treni” ile Profilo Alışveriş Merkezi, ücretsiz olarak minik seyircilerin karşısında olacak.

Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı gösteri ile sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu ve sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde eğlenceli bir dil ile anlatıyor. Hijyen, dengeli beslenme, spor, arkadaşlık ve bilimin hayatımızdaki yerinin skeçlerle anlatıldığı gösteride çocuklarla yarışmalar yapılarak mutlu ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulanıyor. Neşeli müziklerle, danslarla ve şiirsel bir anlatımla süslenen oyun, minik izleyicilerine keyifli saatler yaşatırken, soru-cevaplarla eğlendirirken öğretiyor.

 

“Oyun Treni” Künye:

Yazan ve Yöneten: Yıldırım Bayazıt

Genel Sanat Yönetmeni: Şakir Demirpehlivan

Dekor & Kostüm: Şakir Demirpehlivan

Sahne Amiri: Münevver Tepe

Işık Ses Uygulama: İlker Aksu

Oyuncular:

Işık Yönt

Dündar Taşal

Mustafa Ergüven

Yağmur Şimşek

Cansın Bezircilioğlu

Eylül Demirpehlivan

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz