Toyota “Hayalimdeki Araba” Konulu Resim Yarışması

3
Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması başladı

Toyota “Hayalimdeki Araba” Konulu Resim Yarışması

Toyota1 Ekim 2011 – 31 Ocak 2012 tarihleri arasında “Hayalimdeki Araba” konulu resim yarışması düzenliyor. 10 yaş altı, 10-12 yaş arası  ve 13-15 yaş arası olmak üzere üç kategoride düzenlenecek yarışmanın amacı, çocukların eğlenmeleri ve yaratıcı hayal güçlerini kullanarak çizecekleri hayallerindeki araba ile hayal kurmanın önemini anlamaları için fırsatlar yaratmak.

Hayallerindeki arabayı resmederek 31 Ocak 2012 tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal Yarışması’nda dereceye girmek için yarışacak. Türkiye’de dereceye girenler de, 80 ülkeden seçilmiş eserin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler.

Haydi çocuklar, hayalinizdeki arabayı çizin…Bırakın hayal gücünüz istediği gibi dolaşsın!

TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın amacı, çocukların eğlenmeleri ve yaratıcı hayal güçlerini kullanarak çizecekleri “Hayalimdeki Araba” ile hayal kurmanın önemini anlamaları için fırsatlar yaratmaktır.

Yarışma Bilgileri

Katılma dönemi: 01 Ekim 2011 – 31 Ocak 2012
Yarışma teması: Hayalinizdeki Araba
Yaş kategorileri: (1) 10 yaş altı (2) 10-12 yaş arası (3) 13-15 yaş arası
Katılma şartı: Türkiye’de ikamet edip 16 yaş altında olmak

Resim çalışmasının şartları

Yarışmaya katılacak eserler bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip kağıtlara yapılmalıdır. Eserlerin el çizimi, renkli ve bir arka plana sahip olması esastır. Eserler dijital olarak yaratılmış olmamalıdır. Her türlü kağıt cinsine müsaade edilmektedir ve istenilen resim malzemesi (sulu boya, renkli kalemler, pastel boya, vs. de dahil olmak üzere bütün boyalar) kullanılabilir.

Sorular için:
TOYOTA Hayalimdeki Araba Resim Yarışması
TOYOTA Pazarlama ve Satış A.Ş.
Cumhuriyet mah. E5 yanyol No:11
Yakacık 34876 Kartal – İstanbul
TOYOTA İLETİŞİM MERKEZİ: (0212) 354 0 354
[email protected]

Ödülleri Kazanın

Ulusal Yarışma

Ulusal Yarışma sonucunda her kategoride  ilk 5  olmak üzere toplam 15 aday belirlenecek ve adaylar eserleri ile Dünya Yarışması’na katılım hakkı kazanacaktır. Buna ek olarak Ulusal Yarışma Ödülleri aşağıdaki gibidir:
– 10 yaş altı:  1.ye Nintendo Wii ve Pictionary Konsolu, 2.ye PSP (Play Station El Oyun Konsolu), 3.ye Resim Eğitim Seti+ Pictionary
– 10-12 yaş arası: 1.ye Apple I-Pad 64 GB 3G Wi-Fi, 2.ye Sony Vaio Netbook, 3.ye Resim Eğitim Seti+ Pictionary
– 13-15 yaş arası: 1.ye Apple I-phone 4 32 GB + I-phone speaker seti, 2.ye Sony Vaio Netbook, 3.ye Resim Eğitim Seti+ Pictionary

Dünya Yarışması

Dünya Yarışması’nda her altın, gümüş ve bronz ile özel ödül kazananlar, bir ebeveynleri veya yasal temsilcilerinin de eşlik edeceği Japonya seyahati kazanacaklardır. Ödül, Japonya’ya gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletlerini ve Japonya’da TMC tarafından belirlenecek yerlerdeki konaklama Ve yeme içme (özel harcamalar hariç) bedellerini içermektedir. Türkiye içerisindeki havaalanına gidiş ve geliş ve diğer yerel seyahat giderleri (otobüsle olmak üzere) Toyota Türkiye tarafından karşılanacaktır. Uçak biletlerinin tarihinde değişiklik yapılamaz. Seyahat tarihi Ağustos 2012 olarak belirlenmiştir. Kazananlar daha sonraki bir tarihte kesin seyahat tarihi konusunda bilgilendirileceklerdir. Duyurusu yapılan ödülün erişilemez bir duruma gelmesi halinde TMC aynı değerde başka bir ödül sunma hakkını saklı tutar.

Finalistlerin ödülleri ise kendilerine gönderilecektir.

En güncel Ulusal ve Uluslararası Çocuk Yarışmalarına ulaşmak için tıklayınız

Canson Quilling ( Kağıt Kıvırma ) Yarışması,
National Geographic Çocuklar İçin Fotoğraf Yarışması 2011

3 YORUMLAR

  • Merhaba,

   Toyota’nın “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” Sonuçlandı!

   Dünyanın önde gelen otomotiv üreticisi Toyota’nın Uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” nın Türkiye ayağında dereceye girenler açıklandı. Türk çocuklarının ilk kez yer aldığı yarışmaya Türkiye’nin 67 ilinden 11 bin 240 resim katıldı. Jüri değerlendirmesi sonucunda hayallerindeki arabayı resmeden çocuklardan 10 yaş altı kategorisinde Diyarbakır’dan Baver Burak Ergin, 10-12 yaş kategorisinde Samsun’dan Dilay Yağmur Gürsel ve 13-15 yaş kategorisinde de İstanbul’dan Ömer Faruk Aras birincilik kazandılar. Kategorilerinde ilk 5 dereceyi paylaşan çocuklar düzenlenen törenle ödüllerini alırken, resimleri de Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışmaya katılacak.

   10 Yaş Altı Kategorisi:
   1. Baver Burak Ergin (Diyarbakır)
   2.Cem Yücel (İstanbul)
   3.Gülçin Gürçınar (İzmir)
   Finalist: Necat Berk Meral (Sakarya)
   Finalist: Genco Erden (Antalya)

   10-12 Yaş Kategorisi:
   1. Dilay Yağmur Gürsel (Samsun)
   2. Dilara Gün (İstanbul)
   3. Serra Çelik (Sakarya)
   Finalist: Alihan Özgür (İstanbul)
   Finalist: Yağız Cenkoğlu (İzmir)

   13-15 Yaş Kategorisi:
   1.Ömer Faruk Aras (İstanbul)
   2. Elman Khamdiev (Bursa)
   3. Eda Erdoğan (Kocaeli)
   Finalist: Süleyman Onat Çeltik (İzmir)
   Finalist: Erk Kurban (Ankara)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz