Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursları

0
Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursları Anne Olmaya Doğuma Hazırlık Kursu İle Hazırlanın Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursları Anne Olmaya Doğuma Hazırlık Kursu İle Hazırlanın

Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursları

Anne Olmaya Doğuma Hazırlık Kursu İle Hazırlanın

Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçmektedir. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak da ancak doğru bilgilendirme ile mümkündür…

Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için “Memorial Doğuma Hazırlık Kursları” başlıyor.

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyorlar.

Memorial Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri’nde 17 Ocak Perşembe, Memorial Antalya ve Diyarbakır Hastanelerinde ise 12 Ocak Cumartesi günü başlıyor.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir? Meme çatlaklarına ne iyi gelir

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI

 

BİRİNCİ HAFTA

Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

 

İKİNCİ HAFTA

Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

 

ÜÇÜNCÜ HAFTA

Kursun üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

 

DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİ HAFTA

Eğitimin son haftalarında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra; ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

 

Doğuma Hazırlık Kursu Programları

İstanbul Avrupa Yakası Memorial Şişli (Okmeydanı) Hastanesi

17 Ocak – 14 Şubat 2013

Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)

Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

 

İstanbul Anadolu Yakası Memorial Ataşehir Hastanesi

17 Ocak – 14 Şubat 2013

Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)

Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

 

Memorial Antalya Hastanesi  Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu

12 Ocak – 02 Şubat 2013

Her Perşembe / 14.00 – 16.00 (4 hafta boyunca)

Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu

 

Memorial Diyarbakır Hastanesi Ücretsiz Doğuma Hazırlık Kursu

12 Ocak – 02 Şubat 2013

Her Perşembe / 14.00 – 16.00 (4 hafta boyunca)

Memorial Diyarbakır Hastanesi Konferans Salonu

 

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Katılım ücretsizdir.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin : 444 7 888

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz