Bayram bitmeden mutlaka Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi’ni görmek lazım

2

Bayram bitmeden, mutlaka Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesine uğramalısınız. Herhangi bir özel kampanyası yok benim bildiğim, standart fiyat uygulanıyor, geçen sene ki fiyatlar bir tek bunu biliyorum..

Biz ailecek arife günü Adapazarı’na gitmek üzere yola çıktık, ilk olarak Darıca’ya uğrayacağız diye haftalar öncesinden plan yaptık, küçük kızım hergün elinde hayvan resimleri olan kitaplarıyla hayvanları çalıştı..:) Gerçekten..

Evet plana harfiyen uyduk..

Arife günü sabah erkenden uyandık, zaten Mira hayvanat bahçesi sözleriyle uykuya dalmıştı, uyandı hayvanat bahçesi diye sayıklıyordu. Kahvaltımızı yaptık ve eşyalarımızı toplayıp yola çıktık, web sitelerinden detaylıca okuduğumuzdan harfiyen tarife uyduk. Bir miktar kurban pazarının trafiğine takılsak da makul bir saatte hayvanat bahçesindeydik. Aklımızda Darıca Hayvanat Bahçesiyle ilgili aktarılan bir sürü olumsuz bilgi olsada biz hayvanların bakımına gideceğinden yıllık aboneliği satın aldık ve beklentilerimiz düşük bir şekilde hayvanat bahçesine adım attık. Miranın ısrarıyla ilk maymunları görelim diye koşturduk, çeşit çeşit papağanlar, madagaskar filminden tanıdığımız sevimli boncuk gözlü lemurlar, zürafalar, zebralar, öyle kafessiz ortalıkta keyfince gezinen leylekler..  Aklımdan çıkmayan nokta zürafalardı, öyle güzel renkler, hayal kadar güzel bir hayvan.. ağır ağır ilerleyen, ahenkli yürüyüşü ve büyülü rengi.. Gerisini siz tamamlarsınız..:) Bu geziden sonra düşündükte Afrika’da bir safari ne kadar olaganüstü olurdu.. Birgün çok para kazanırsam kendimi böyle bir zevkten alıkoymayacağım. Kaldı ki ek gelirler elde ettiğimde, mutlaka bunu keyif alacağım şeylere harcayacağım diye söz verdim kendime, biriktirmeyeceğim.. Keyif biriktireceğim. Güzel bir yemek, olaganüstü bir anı için.

Afedersiniz dağıttım konuyu.. Hayvanat bahçesinde durmadan dinlenmeden hızla gezdik, bizim ki 2 adım yürüdükten sonra kucak isteyen prenses, parkın %70ini adımladı. sabahları ponye binicem ben anne diye uyanan kızım, midillileri çok büyük buldu, çekine çekine tavşanları sevdi, kangurularla poz verdi, aslanlardan korktu, ama çok keyif aldı, biz de, çok güzel bir seçim yapmışız, iyi ki bir sürü olumsuz yazıya, eleştiriye rağmen gitmişiz diye çok sevindik.. Kaldı ki ben birşey beğenmez kusur bulur diye etiketlenmiş ben hiçbir olumsuzluk görmedi. Benim için en önemlisi ne biliyor musunuz? Kendimi evimde ki kadar rahat hissettim, hiç kimse ve hiçbirşey beni rahatsız etmedi. Nefis bir gün geçirdik, biraz yorucuydu çünkü biz koca parkı 2 saat gibi bir süre de gezmeye kalktı, durmadık dinlenmedik..Yorucuydu ama çok keyifliydi, şanslıydık havada çok güzeldi..

Annesinin Meleği Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi'ndeydi.
Annesinin Meleği Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi'ndeydi.

Benim önerim, önümüzdeki 2 günde hava güneşli olacak, bu iki günden birini hayvanat bahçesinde geçirmeniz ve bakıma muhtaç olan hayvanlar için bağış yaparak parkın desteklenmesine katkıda bulunmak. Doğrusu böyle bir parkı yaşatmaya soyunmak ve sürdürmek çok zor, dünyanın çok farklı bölgelerinin ve iklimlerinin hayvanlarını biraraya getirip hepsini kendi cografyasında ki gibi ağırlamak çok zor, kendi yağıyla kavrulan bu özel işletmenin desteklenmesi, gelişmesi için katkıda bulunmak önemli. Bu parkı yaşatmaya uğraşan profesyoneller ve gönüllülere teşekkürler ve sevgiler. Çok güzel bir 2 saat geçirdik, inşallah bir daha ki sefere daha uzun misafiriniz olacağız.. Harikaydı.

 

 

2 YORUMLAR

  1. 2 sene boyunca Gebze’de çalıştım Darıca hayvanat bahçesi 2 dakika uzağımdaydı ve bu yazıyı okuduktan sonra gitmediğime bir kez daha pişman oldum. Daha çok resim koysanız bizde biraz daha fazla görme fırsatı bulsak?

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz