Ücretsiz Etkinlik : Pera Müzesinde Müzeler Haftası

0

Müzeler Haftası kapsamında 16 Mayıs Çarşamba günü Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi tüm ziyaretçilere ücretsiz!

Ayrıca 19 Mayıs Cumartesi günü Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Pera Müzesi bütün öğrencilere ücretsiz olacak!

Müzeler Haftası’nı Kutluyoruz!

Müze’yi ziyaret eden ilk 200 öğrenciye de “Genç Katalog” serisinden hediyeler!

 

Hediye edilecek kataloglar arasında İşleyen Mekan: Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Günümüz Türk Sanatında Genç Açılım, Chermayeff & Geismar: Son 50 Yılın Amblem, Logo ve Tasarımları, Ivan Chermayeff: Kolajlar ve Küçük Heykeller, Baykuşun Kareleri: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü, Octet: New York School of Visual Arts, Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da 2010 ve Şimdiki Zamanlar:  Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2010-2011 Öğrenci Projeleri Sergisi yer alıyor.

 

Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece: Müzeler Gecesi

 

Pera Müzesi, 19 Mayıs Cumartesi Müzeler Gecesi kutlamalarında zengin ve renkli etkinliklerle, 19:00 –24:00 saatleri arasında açık ve ücretsiz olacak.

 

20 Nisan’da ziyarete açılan Goya: Zamanının Tanığı, Gravürler ve Resimler sergisinin yanı sıra Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ile Kütahya Çini ve Seramikleri koleksiyon sergileri saat 24:00’e kadar gezilebilecek.

 

Müzeler Gecesi Etkinlikleri Programı

 

17:00 –20:00   “Happy Hour” ve DJ Yabancıdeğil

20:00 –21:00   Konser: Halimden Konan Anlar

21:15 –22:30   Konser: Bora Çeliker Quartet

22:30 –24:00   DJ Yabancıdeğil

Müzeler Gecesi’nde Kimler Var?

 

DJ Yabancıdeğil

 

DJ Yabancıdeğil
DJ Yabancıdeğil

 


Bu vakte kadar kendine çalıp kendini eğlendiren “DJ Yabancıdeğil,” 2011 sonbaharından beri özellikle Quit’te düzenlediği tematik gecelerde dinleyicileri başta Afrika olmak üzere farklı coğrafyaların, farklı müzikleriyle eğlendiriyor. Eğlenmek için çaldığı müziği bilmek değil hissetmeniz yeterli olacaktır. Şayet bilmediğiniz bir şeyler gelirse kulağınıza, ona sormanız yeter. Ne de olsa “Yabancıdeğil.” Baştan söylemek gerekir ki, ne kadar uğraşırsanız uğraşın setin başında sizden daha fazla eğlenir… Ama bu sizin eğlenmenize engel değil…


Halimden Konan Anlar

Halimden Konan Anlar
Halimden Konan Anlar

Halimden Konan Anlar espirili şarkı sözleriyle dikkat çekiyor. Grup kendisini şöyle anlatıyor: “’Halimden Konan Anlar’ dün gibi Facebook’ta kuruldu. Elemanlarından biri tiyatro’da ağlayan yüz, biri reklam ajanslarında reklam ajansı ağzı, biri aslen Girit göçmeni, biri Rus boksör ve diğeri de cücedir. Şöyle: “Sonra olan, kendi öncesini yaratır” demişti dayım. Dayım mı demişti lan? Neden sonra bulaşık biriktirdik, hep beraber yıkarız. Ütü de varmış, yaparız dedik. Birtakım durumların ışığında ve karatenin gece kuşağındayız. Yine de televizyonun arkasında bardak kalmış. Yıl olmuş ikibinoniki. Ver elini gidelim natali portmın.“


 

Bora Çeliker Quartet

Bora Çeliker
Bora Çeliker

Gitar çalmaya 1988 yılında başlayan Çeliker, 1999’da Janusz Szprot ile kurduğu grupla caza yöneldi. 2001’de Alan Ginter Quartet bünyesinde Tuna Ötenel ile birlikte çalıştı. Aynı yıl İstanbul’a dönerek, 92.3 Radyo Kozmos’da iki buçuk yıl boyunca, Blues Makinası programını yaptı. 2004’te “Kahvaltıda Caz Etkinliği” kapsamında, Nilüfer Verdi, Mahmut Yalay, Cem Aksel ve Nükhet Ruacan’la kurduğu grubuyla konsere çıktı. 2005 yılında Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda Sarp Maden’le birlikte Jethro Tull’dan önce sahne aldı. Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Performans üzerine yüksek lisans eğitimi gören Bora, Sarp Maden, Nilüfer Verdi, Neşet Ruacan, Cem Aksel, Erdal Akyol, Burak Bedikyan, Kağan Yıldız, Ferit Odman, İmer Demirer, Selim Selçuk, Ricky Ford ve daha pek çok müzisyenle çalışmalarını sürdürüyor.


Kaynak: Pera Müzesi Basın Bülteni

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz