Ücretsiz Etkinlik : Şeker Otobüs Çocuk Etkinlikleri

0

“Şeker Otobüs” sizin mahallenizden geçebilir…

Ücretsiz Etkinlik Şeker Otobüs Çocuk Etkinlikleri
Ücretsiz Etkinlik Şeker Otobüs Çocuk Etkinlikleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce yaz aylarında yapılan Şeker Otobüs Çocuk Etkinlikleri 10 Ağustos 2012 Cuma günü başlıyor.  İlk etkinlik Kâğıthane Çağlayan Mahallesi pazar yerinde gerçekleştirilecek.  Daha sonra Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar ilçelerinde çocuklarla buluşulacak.

Şeker Otobüs etkinlikleri; özellikle yaz tatilinde şehir dışına çıkamayan, evlerinde geçiren çocuklar için düzenleniyor.
27 Ağustos’ kadar devam edecek etkinliklerde, şehir kültürünün günümüzde pek fazla bilinmeyen temaşa sanatları, çağdaş gösteri unsurlarıyla birlikte bir eğlence ortamı içinde sergileniyor ve mahallelere kadar ulaştırılarak İstanbullu çocukları ayağına getiriliyor.

Bir açık hava gösterisi şeklinde yapılan etkinlikler Ramazan boyunca saat 21.00 de başlayacakRamazan sonrasında ise akşam 18.30 da yapılacak. Etkinliklerde çocukların katıldığı yarışmalar ve çeşitli oyunların yanında, alanlarında ünlü temaşa sanatçılarının rol aldığı gösteriler de var.

Levent Sancar’ın sunacağı etkinliklerde; Sihirbazlar Prensi Memdokan, baba-oğul akrobat Cem ile Can ve Karagöz sanatçısı Balakinler çocuklarla buluşuyor.  Ayrıca ortaoyunu muhaveresi, palyaço gösterisi, ateşbaz ve uzun adamlar da var.

2002 yılından bu yana her yaştaki çocukla buluşan Şeker Otobüs, 2007 yılında Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliğince yılın en başarılı sosyal ve kültürel projesi seçilmişti.

 

Ücretsiz Çocuk Etkinlikleri Şeker Otobüs 2012
Ücretsiz Çocuk Etkinlikleri Şeker Otobüs 2012

Haftalık program şöyle:

10 Ağustos 2012 Cuma Kâğıthane Çağlayan Pazar Yeri

11 Ağustos 2012 Cumartesi Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi Emine-Sabit Büyükbayrak İlköğretim Okulu

12 Ağustos 2012  Pazar Esenler Havalimanı Mahallesi Yunus Emre İlköğretim Okulu

13 Ağustos 2012 Pazartesi Bağcılar Yıldıztepe İlköğretim Okulu

15 Ağustos 2012 Çarşamba Bahçelievler Kocasinan 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu

16 Ağustos 2012 Perşembe Küçükçekmece Sefaköy Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz