Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienal’i kapsamında açılıyor

0

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienal’i kapsamında açılıyor

 

Ülker’in sanat platformları içinde açmayı geleneksel hale getirdiği  Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor. Atölye, bienal ‘in ortak alanı olan Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda, 3 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında tüm küçük tasarımcılara açık olacak. 
Atölyenin içeriği “Eko Tasarım” başlığı altında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul olmak üzere üç farklı yaş grubuna özel olarak düzenlenecek. 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, ilk kez 2. İstanbul Tasarım Bienal’i kapsamında açılıyor

Gelenekselleşen Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ bu yıl ilk kez İKSV’nin düzenlediği 2. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında da açılıyor. 1 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek bienalde, tüm küçük tasarımcılara 3 Kasım itibaren açık olacak atölye, yaş gruplarına göre özel geliştirilmiş içeriği ile dikkat çekiyor.

2. İstanbul Tasarım Bienali, “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” başlığı altında yaşanabilir ve sürdürülebilir bir gelecek için tasarımın bugünkü rolünü sorguluyor, yeni yaklaşımlar üzerinde düşünüyor. Bienal süresince açık olacak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı da bienal temasına paralel olarak çocukları ve gençleri Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nun koridorlarında, interaktif ve eğlenceli bir ortamda tasarım ve gelecek üzerine düşündürüyor. Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nin küçük tasarımcıları, sergilenen projeler arasında bir yolculuğa çıkacaklar, bir tasarımcı kimliği ile farklı tasarım stratejilerini, yaratıcılık ve iletişim becerileri ile birleştirerek kendi tasarımlarını üretecekler. Farklı yaş grupları için özel geliştirilen içeriklerle hazırlanan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi programı, hafta içi günlerinde okul gruplarını hafta sonlarında ise aileleri ile birlikte gelen bireysel katılımcıları bekliyor.

 

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz