Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi – 16 Şubat 2013 Cumartesi Etkinlikleri

0

Yapı Kredi Kültür Merkezi Etkinlikleri

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

Yaratıcı Drama Çocuk Okuma Atölyeleri
Yaratıcı Drama Çocuk Okuma Atölyeleri

Yapı Kredi Kültür Merkezinin Çocuk Atölyeleri çok ilgi çekiyor ve sınırlı sayıdaki rezervasyon çabucak doluyor. 9 Şubat 2013 tarihindeki etkinlik dolduğu için sizlere 16 Şubat 2013 Cumartesi tarihli 3 farklı okuma atölyesinin bilgilerini erkenden duyurmak istedim. Rezervasyonlar dolmadan kayıt yaptırmanızı dilerim. Annesinin meleği ekibi olarak herkese iyi eğlenceler dileriz 🙂

Konu : “Kış Uykusu”
Kitabın Adı : İyi Geceler Bozi
Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

16 Şubat 2013 Cumartesi  Çocuk Atölyesi

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 10.00-10.45

Havalar soğumuş, inden dışarı çıkamayan Bozi’nin canı sıkılmaya başlamıştır. Yağmur dinince annesi ayıcığa dışarı çıkması için izin verir. Ormanda gezinirken, kış hazırlıkları içindeki hayvanlara rastlayan Bozi, çok üzüleceği bir şey öğrenir: Annesiyle birlikte kış uykusuna yatacaktır. Kimi arkadaşlarının yaşadığı kış eğlencelerinden uzak kalacağını öğrenen Bozi’nin iyice neşesi kaçar. Ne yapmalı, ne etmeli de kış uykusuna yatmaktan kurtulmalıdır?

Annesini uyutup inden kaçmayı başaran Bozi, hayal ettiği eğlencelere kavuşur mu acaba?
Yalvaç Ural’ın bu şahane kitabı İyi Geceler Bozi’nin yaratıcı okumasına 5-6 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetlidir.

Okuma Etkinliği  5 – 6 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.
Lütfen rezervasyon yapınız.
0212 252 47 00/503

 

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi
Konu : “Yol ve Dostluk”
Kitabın Adı : Barba ile Rabarba
Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı 

16 Şubat 2013 Cumartesi  Çocuk Atölyesi

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 12.00-13.00

 

Arslan Sayman çocuklar için çok neşeli kitaplar yazan bir yazar. Şiir ve tiyatronun belirleyici rolü hemen fark ediliyor yazdıklarında. Bruni’nin Avlusu kitabında olduğu gibi Barba ile Rabarba’da da tiyatro ve gösteri sanatı öne çıkıyor. Ama bu defaki kahramanlarımızın ömrü yollarda geçiyor. Barba ile Rabarba, durakladıkları yerde kurdukları sahnede gösterilerini yapıyorlar.

Barba ile Rabarba, hayatları karda, kışta, yağmurda, güneşte hep yollarda geçen kahramanlarının hem hüzünlü, hem neşeli ve sıcak hikâyesiyle çocukların unutmayacağı bir kitap… Deniz kıyılarında, derin vadilerin ortasına kurulmuş yemyeşil kentlerde, bozkırın ortasında kasaba kasaba gezerek çocuklara oyunlar sergileyen Barba ile Rabarba’nın dostluğu her okuyanın gönlünde derin izler bırakacak. Rabarba’nın ağzından anlatılan ve beklenmedik, sarsıcı sahnesiyle hikâyenin burkulup yeniden düğümlendiği bu yol ve dostluk hikâyesini Deniz Üçbaşaran resimledi.

Yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı yönetimindeki atölyemize 8-9 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetlidir.

Etkinlik  8 – 9 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.
Lütfen rezervasyon yapınız.
0212 252 47 00/503

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi
Konu : “Resim Sanatı”
Kitabın Adı : 1000 Muhteşem Resim 
Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı 

 16 Şubat 2013 Cumartesi  Çocuk Atölyesi

Yer: Yapı Kredi Kültür Merkezi, saat: 13.30-14.45

Erken Rönesans’tan Barok’a… Romantik dönemlerden Kübizm’e, Gerçek-üstücülük’e ve Pop’a, Batı Sanatı’nın kabul görmüş 1000 muhteşem eseri, sekiz yüzyılı ve geniş bir yelpazede çok sayıda konuyu kapsıyor. Kutsallıkla ilgili olanlarla skandal yaratanlar, minimalistlerle şatafatlılar, kırılma yaratanlarla gelenekseller bu kitapta bir aradalar. 1000 Muhteşem Resim’de, bir dönemin duyarlığını yakalayan resimler de var, gelecek bir dönemin habercisi olanlar da… İçerdikleri deha nedeniyle hemen kabul görenler de var, başlangıçta dirençle karşılananlar da.

Bu resimlerin tümü de zamana dayandı. Hepsi, şu ya da bu şekilde, bir resmi neyin muhteşem yaptığına ve sanat anlayışlarının nasıl değiştiğine, sanatın gerçekliği ne kadar yansıttığına ve ne kadar değiştirdiğine dair diyalektik konulara katkıda bulunuyor. Birlikte bakıldığında, bu büyük eserler, eskilerin değişen düşünceleri ile sezilerini gözlerimizin önüne seriyor ve kendi dönemimizden hangi resimlerin ilerde bu eserlerin arasına katılabileceğini düşünmek için zaman veriyor.

1000 Muhteşem Resim kitabının yaratıcı drama ile okuma atölyesinde çocuklar resim sanat üzerine düşünecek, oyun ve canlandırmalar eşliğinde duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla ifade etmeyi deneyimleyecekler.

Etkinlik 10 – 12 yaş arası 24 çocuk ile sınırlıdır.
Lütfen rezervasyon yapınız.
0212 252 47 00/503

Adres : Yapı Kredi Kültür Merkezi
İstiklal Caddesi No: 161-161A 34433, Beyoğlu, İstanbul
Tel: (0212) 252 47 00 (pbx)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz