Yarıyıl tatilinde çocuğunuz için 10 etkinlik önerisi

0
Mutlu Çocuklar Yetiştirmek için 11 temel kural... Mutlu, özgüveni yüksek, kendine ve başkalarına karşı saygılı bireyler, mutlu bir çocukluktan yetişir.Çocuklarınızla doğada daha fazla zaman geçirin. Çıplak ayakla çimlerde eğlenmesine izin verin.Mutlu çocuk yetiştirmek istiyorsanız,tutarlılık,mutlu cocuk yetistirmenin sirlari,mutlu çocuk yetiştirme sanatı,çocuğun mutluluğu sözleri,Mutlu çocuk yetiştirmenin sırları!,Mutlu Çocuğun 11 Sırrı,Mutlu çocuk yetiştirmenin sırrı nedir,Mutlu çocuğun sırrı,Uyuyan çocuk mu mutludur, mutlu çocuk mu uyur,tutarlılık,Mutlu çocuk nasıl olur,Hayatı mutlu yaşayabilmek için,Mutlu Ailenin Sırrı,Mutlu çocuğun sırrı mutlu aile,Mutlu Çocuk Sahibi Olmanın Sırları,ÇOCUK BÜYÜTÜRKEN ÖNERİLER,çocuk büyütenlere öneriler,Bebek Eğitimi, Çocuk Gelişimi, Zeka Gelişimi,Mutlu Çocuk Sahibi Olmanın Sırları,mutlu çocuklar yetiştirmek için öneriler
Çocuklarınızla doğada daha fazla zaman geçirin. Çıplak ayakla çimlerde eğlenmesine izin verin.

Yarıyıl tatilinin başlamasına sayılı günler kala çocukları heyecan, anne babaları ise yarıyıl tatilinde yapılacak telafi dersleri ile ilgili sorular ve telaş sardı. Çocuklarının yarıyıl tatilini hem eğlenerek hem de verimli bir şekilde geçirmesini isteyen ebeveynler çoktan tüm imkanları araştırmaya başladı. Çocuklarınızın sömestr tatilini en keyifli şekilde geçirebilmesi için 9 etkinlik önerimize göz atın!

Akbank Sanat’ta atölye çalışmalarına katılın!

Akbank Sanat’ta yarıyıl tatiline özel pek çok etkinlik var. 6-14 yaş arası çocuklar için hazırlanan “Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım”da çocuklar, ünlü tabloların detaylarını kendi yorumlarıyla resmediyor ve bunlar birer kolyeye dönüştürülüyor. “Selfie Çiziyorum” atölyesindeyse ayna karşısında farklı ruh hallerinin yüzlerine nasıl yansıdığını deneyimleyerek kağıda aktarıyorlar.

Atölye ücretleri 10 TL.

Tel: 0212 245 12 28

 

Karanlıkta Diyalog sergisi ile empati duygusunu geliştirin!

Dünyada 135 kentte 8 milyondan fazla kişinin deneyimlediği “Karanlıkta Diyalog Sergisi”, çocuğunuzun engelli kişilere karşı empati duygusunu geliştirmesini sağlayacak. Turkcell Diyalog Müzesi’nde ücretsiz görülebilecek sergide görme engelli rehberler ziyaretçilerin karanlık bir ortamda sadece dokunarak, koklayarak ve duyarak farklı biçimde çevresini deneyimlemesini sağlıyor.

Tel: 0212 272 66 44

 

İstanbul Modern atölyelerinde sanatı görmeyi öğretin!

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde 7-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Bak-Gör Atölyesi” keyifli ve sanatsal bir etkinlik. Program, beş duyumuzdan görme duyusuna odaklanıyor. Görmenin nasıl gerçekleştiğine, onu nelerin etkilediğine, durduğumuz baktığımız yere ve kullandığımız araçlara göre değişen görme tecrübesinin nasıl olacağına ilişkin deneyimler kazandırıyor. Çocuklar görmek ve bakmak arasındaki ince çizgiyi sanat çalışmaları aracılığıyla keşfediyor. İstanbul Modern atölyeleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız!

Atölye ücreti 30 TL.

Tel: 0212 334 73 00

İstanbul Modern atölyelerinde sanatı görmeyi öğretin. İstanbul Modern Sanat Müzesi, 23 Ocak – 03 Şubat 2017 yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. istanbul modern,sanat atölyeleri,7-12 yaş çocuk atölyeleri,çoçuk tiyatroları istanbul anadolu, ücretsiz aktiviteler, çoçuk tiyatroları istanbul avrupa yakası, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu yakası, ücretsiz çoçuk etkinlikleri, ücretsiz çoçuk tiyatroları istanbul 2016, istanbul ücretsiz etkinlikler 2016,ücretsiz aktiviteler, ücretsiz çoçuk tiyatroları istanbul 2016, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu, istanbul ücretsiz etkinlikler 2016, çoçuk tiyatroları istanbul avrupa yakası, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu yakası, avm etkinlikleri, Kültür Sanat Etkinlikleri, Konser Tiyatro Sergi Fuar Eğlence Festival Yarışma Gösteri, çocuk tiyatrosu, gösteri, sirk, tema park etkinlikleri,En Güncel Çocuk Etkinlikleri - Tiyatro, Gösteri, Atölye,Çocuk Atölyeleri, çeşitli etkinlikler,Çocuk etkinlik ve mekan önerileri,İstanbul'da çocuklarla gezilecek müzeler, atölye çalışmaları, açık hava aktiviteleri,Çocuk Oyunları,çocuk tiyatroları,ücretsiz etkinlik,istanbul etkinlikleri,çocuk etkinlikleri,çocuk aktiviteleri,haftasonu çocuk etkinliği, haftasonu ne yapsak,haftasonu çocuk için,çocuk etkinlikleri,yarıyıl atölyeleri,sömestr çocuk etkinlikleri,yerıyılda ne yapsak,sömestrde ne yapsak,Yarıyıl Sanat Atölyeleri

 

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı’nda okumayı sevdirin!

Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kitaplığı, çocuğunuzla birlikte gidip oyun oynayıp, kitap okuyabileceğiniz ilginç bir yer. Çocukların benzer yaş gruplarından birçok çocukla sosyalleşip bağ kurabileceği, yaratıcı kitap okumaları, sanat aktiviteleri ve deneylerle hayal gücünün gelişebileceği ev konforunda bir mekan.

Tel: 0212 230 56 14

 

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde tahta oyuncaklar boyasın!

Hem çocukların hem de büyüklerin çok sevdiği İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştirilen “Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi”nde iki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar boyanıyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor hem de çok eğleniyorlar.

Atölye ücreti 10-45 TL.

Tel: 0216 359 45 50

 

Maker araçları ile projeler ürettirin!

Çocuklara yeni nesil üretim araçlarını ve üretme kültürünü öğreten Maker Çocuk’ta yarıyıl tatilinde pek çok etkinlik var. 11-14 yaş grubu çocuklar için hazırlanan programda iki farklı kategoride çocuklar maker hareketinin temel araçlarını öğrenecek. Sabah 11:00-13:00 saatleri arasında “Kodlama” kategorisinde ComputerCraft ile Minecraft oyunu içinde bilgisayarlar, kaplumbağalar kurmayı ve Luaprogramlama dili kullanarak onlar için programlar oluşturmayı öğrenecekler. Öğlen 14:00-16:00 saatleri arasında ise “Arduino Proje” kategorisinde Arduino ile ışığı takip eden bir güneş paneli yapacaklar.

Tüm gün ücreti 649 TL.

Tel: 0552 205 81 25

 

Trump AVM’den çocuklara karne sürprizi | Maşa ile Koca Ayı sahne şovu

21-29 Ocak tarihleri arasında her gün 12:00/14:00/16:00/18:00 saatlerinde Trump Alışveriş Merkezi’nin B3 katında gerçekleşecek olan Maşa ile Koca Ayı etkinlerinde tüm çocuklar birbirinden eğlenceli danslar ve oyunlarla tatilin tadını çıkaracak. Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli, Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edinen sahne şovu tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak.

www.trumpalisverismerkezi.com / 0212 348 78 67

 

Sakıp Sabancı Müzesi’nden çocuklara özel yarıyılda sanat atölyeleri

Yarıyıl tatili boyunca çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi , Çocuk Eğitimi Programları ile 2005-2010 doğumlu tüm çocuklara birbirinden keyifli atölye çalışmaları düzenliyor. Detaylı bilgi için tıklayınız

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), yarıyıl tatilinde eğlenceli bir deneyim yaşamak isteyen çocukları eğitici ve renkli atölye programlarına davet ediyor. Dinleme Sanatı , Kendini Dinlemek,Bezbebek Masalları,Dans Atölyesi,Heykeltıraş Gülen Eren,Kendini Dinlemek’, ‘Müziği Dinlemek’, ‘Şehri Dinlemek’,Yarıyıl tatiline özel ,S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi,Başyapıtım Ben,eğlenceli atölyeler,istanbul etkinlikleri,çocuk etkinlikleri,çocuk aktiviteleri,haftasonu çocuk etkinliği, haftasonu n yapsak,haftasonu çocuk için,çocuk etkinlikleri,ücretsiz çoçuk tiyatroları istanbul 2016, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu, istanbul ücretsiz etkinlikler 2016, çoçuk tiyatroları istanbul avrupa yakası, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu yakası, avm etkinlikleri, Kültür Sanat Etkinlikleri, Konser Tiyatro Sergi Fuar Eğlence Festival Yarışma Gösteri, çocuk tiyatrosu, gösteri, sirk, tema park etkinlikleri,En Güncel Çocuk Etkinlikleri - Tiyatro, Gösteri, Atölye,Çocuk Atölyeleri, çeşitli etkinlikler,Çocuk etkinlik ve mekan önerileri,İstanbul'da çocuklarla gezilecek müzeler, atölye çalışmaları,Çocuk Eğitimi Programları

Pera Müzesi’nde yarıyıl sanat atölyeleri

Pera Eğitim, “Félix Ziem: Işık Denizinde Bir Gezgin” ile “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergileri ve Suna İnan Kıraç Vakfı Koleksiyon sergileri kapsamında birbirinden farklı, eğlenceli ve sanat dolu atölyelere yarıyıl tatilinde de devam ediyor. 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik geliştiren atölyeler, 24 Ocak- 5 Şubat 2017 tarihleri arasında çocukları bekliyor.

 

Sinemaya gitmeyi unutmayın!

Hangi çocuk sinemayı ve tabii ki çizgi filmi sevmez ki… Yarıyıl tatili ise bunun için biçilmiş kaftan. Bu sene yarıyıl tatili döneminde çocukların ilgisini çekecek pek çok film de vizyona giriyor. Küçük yaş çocuklar için ünlü animasyon kahraman Pepee’nin “Pepee:Birlik Zamanı” filmi ilgi çekici olacaktır. Maceracı çocuklar içinse yine bir animasyon film olan “Moana” vizyonda olacak. Bir köpeğin başrolde olduğu “Can Dostum” ise, çocukların hayvan dostlarımızla olan ilişkisini pekiştirmek için keyifli olacaktır.

 

annesininmelegi.com olarak tüm ailelere keyifli, bol eğlenceli ve verimli bir yarıyıl tatili geçirmelerini dileriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz