Zorlu Holding “Bir Hayal Bir Oyun” yarışması ile geleceğin tiyatrocuları yetişiyor

0
Zorlu Holding “Bir Hayal Bir Oyun” yarışması ile geleceğin tiyatrocularının yetişmesi için tüm öğrenciler davet ediyor.yarışma,Dünya Tiyatro Günü,Yaratıcı Yazarlık Eğitimi,Zorlu Holding,Hayallerine Hayat Ver,Zorlu Holding, “Bir Hayal Bir Oyun” yarışması,geleceğin tiyatro oyuncuları, ulusal ve uluslarası yarışmalar,çocuk yarışmaları, tiyatro yarışması,çocuk kulübü, ödüllü yarışma, resim yarışması, Resim Yarışması başvuru,Resim Yarışması 2017, ödüllü resim yarışması, ödüllü yarışma, ödülü yarışma, Ulusal ve uluslararası çocuk resim yarışması, yarışma konusu,2017 cocuklar icin resim yarismasi,2017 çocuk resim yarışmaları,2017 yılındaki çocuk resim yarışmaları,2017 resim yarışmaları ortaokul,2017 resim yarışmaları,2017 ilkokul resim yarışmaları,2017 resim yarışması,2017 resim yarışmaları ortaokul,çocuk resim yarışmaları,çocuk resim yarışmaları 2017,Çocuk Resim Yarışması,çoçuk resim yarışmaları 2017 annesinin meleği yarışması,çocuklar için en son çıkan resim yarışmaları,çocuklar için resim yarışması,çocuklar için resim yarışmaları 2017,ilkokul resim yarışmaları,ilkokul resim yarışmaları 2017,ilkokul resim yarışması,ödüllü resim yarışmaları,ödüllü resim yarışmaları 2017,ödüllü resim yarışması,okul öncesi resim yarışması 2017,para ödüllü resim yarışması,resim yarışma,resim yarışmaları,resim yarışmaları 2017,resim yarışmaları 2017 ortaöğretim istanbul,resim yarışmaları 2017 ortaokul,resim yarışmaları resimleri,resim yarışmaları tarihi,resim yarışması 2017,resim yarışması 2017 ilkokul,Resim Yarışması başvuru,resim yarışması için nasıl pastel kullanmalı,resim yarışması teması,türkiye resim yarışmaları 2017,ulusal resim yarışma,ulusal uluslararası resim yarışmaları,ulusal ve uluslararası resim yarışmaları,uluslararası çocuk resim yarışması,uluslararası resim yarışmaları,uluslararası resim yarışmaları 2017,2017 istanbul resim yarışmaları,cocuk resim yarışmaları 2017,çocuk yarışmalar 2017,resim yarışmaları 2017,resim yarışmaları 2017 ilkokul,2017 istanbul resim yarışmaları, 2017 resim yarışması,çocuk yarışmalar 2017

Zorlu Holding yepyeni bir proje ile çocukların hayal gücünü harekete geçirecek. “Bir Hayal Bir Oyun” Yarışması ile çocukların hayalleri tiyatro sahnesinde hayat bulacak. 

Zorlu Holding “Bir Hayal Bir Oyun” yarışması ile geleceğin tiyatrocularının yetişmesine katkıda bulunuyor

 

Küçük bir işletmeden dev bir holding yaratan ve kendine olan inancını, “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde kurgulayarak toplumun tüm kesimlerine yönelik farklı projeler geliştiren Zorlu Holding, hayallerinin peşinden koşmak isteyen insanlara ilham vermeye devam ediyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu aracılığıyla 13 yıldır çocuklara ulaşarak hayal dünyalarını renklendiren Zorlu Holding, bu tecrübe ile şimdi de çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak onları cesaretlendirmek ve özgüvenlerini artırmak üzere, “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmayı başlatıyor.

 

Kazananı alanında uzman üyelerin yer aldığı jüri belirleyecek

Projeye Türkiye’nin dört bir yanından, 2016-2017 yılında üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyacak öğrenciler, hayal güçleri ile yazacakları “yolculuk” temalı özgün hikâyelerle katılabiliyor.

Tiyatro oyuncuları, tiyatro yazarları, akademisyenler, kitap yazarları gibi sanat dünyasında duayen olarak bilinen önemli isimlerden oluşan jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile seçilen eser, uzman tiyatro yazarları tarafından senaryolaştırılarak bir tiyatro oyununa dönüştürülecek ve ardından sahneye taşınacak.

 

Dereceye giren üç eserin sahibine “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”

Yarışmada dereceye giren hikayeler birbirinden değerli ödüllere sahip olacak. Dereceye giren ilk 3 esere sırasıyla 10 bin TL, 5 bin TL ve 3 bin TL’lik para ödülü verilirken; 3 hikâyenin sahibi de “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ne katılarak hikâye yazımı konusunda temel becerilerini geliştirecek. Çocuklar “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi ile bir hikâyenin unsurları, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması, yaratıcı yaklaşımlar konusunda bilgi edinirken, metinlerini yazarken her şeyin hayal kurmakla başladığı, yaratıcılıklarını daha iyi ortaya koyabilmeleri için içgörü kazanmaları gerektiği konusunda bir farkındalık yakalamış olacaklar…

Seçilen eser, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnede

Yarışmada birinci seçilen eserden yola çıkılarak hazırlanacak tiyatro oyunu, Aydın Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinden oluşan amatör bir tiyatro ekibi tarafından 27 Mart 2017 tarihinde, Dünya Tiyatro Günü’nde sahnelenecek. Böylece, çocukların hayallerindeki kahramanlar tiyatro ile hayat bulmuş olacak.

 

Son başvuru tarihi 31 Temmuz

Yarışmaya katılmak isteyen çocukların 31 Temmuz 2016 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular Zorlu Holding’in web sitesindeki www.zorlu.com/birhayalbiroyun linkinden yapılabileceği gibi, hikayeler posta yoluyla da paylaşılabilecek. Yedi kişilik jürinin yapacağı değerlendirmenin sonunda kazananlar, 31 Ağustos 2016’da açıklanacak. Okulların açılması birlikte de tiyatro oyununa dönüştürülecek en başarılı hikaye kamuoyuna duyurulacak.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz