Zorlu’da, çocuklara özel müzik atölyelerine davetlisiniz

0

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, çocuklara özel  müzik atölyelerini kaçırmayın!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, çocuklara özel  müzik atölyelerini kaçırmayın!

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında, Dr. Erman Türkili ile Zorlu’da başlayan özel müzik atölyeleri, Mart ayında da devam ediyor. Çocukların, çok sesli müziğin temel enstrümanları ile tanıştığı bir saatlik atölye çalışması 14, 21 ve 28 Mart tarihlerinde, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşiyor. 

Klasik Batı Müzik eğitimini, Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış olan keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili’nin, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde son 3 aydır düzenlediği çocuklara yönelik müzik atölyeleri büyük ilgi gördü… Ağırlıklı olarak 7 ile 11 yaş arasındaki çocuklara hitap eden “Çocuklarla Müzik” atölyesi Mart ayında da devam edecek.

Misafir sanatçılar ve enstrümanlar ile temel eğitim 

Katılımların sınırlı tutulduğu atölyelere bugüne kadar 500’ün üzerinde çocuk ve aileleri katıldı. 3 aydır süren müzik atölyeleri Mart ayında da çocuklarla buluşmaya devam edecek. Zaman zaman misafir sanatçıların da katıldığı, çocuklara enstrümanları, çok sesli müziği ve bestecileri tanıtmayı konu edinen bir program tasarlayan Dr. Türkili, çalışma sırasında ayrıca mini bir resital de sergiliyor. Ebeveynlerin de katılabileceği atölye çalışmalarında, “piyano”, “keman”, “gitar”, “arp”, “flüt” ve “viyolonsel” gibi çok sesli müziğin temel çalgıları tanıtılıyor.

 

Tarih: 14, 21, 28 Mart 2015

Saat: 15:00

Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Bilet Fiyatı: 20 TL

*Etkinlik süresi toplam 60 dakikadır.

*Etkinlik 7-11 yaş arası için uygundur, 7 yaşından küçükler bir yetişkin eşliğinde katılabilirler.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz