23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyeler İş Bankası Müzesi’nde sizleri bekliyor!

0
2016 istinye park yari yil etkinkigi, 2016 somestr çocuk etkinlikleri ücretsiz istanbul istinye park, 2016 yarıyıl istanbul ücretsiz etkinlikler,2016 yarıyıl tatili, atölye çalışmaları, , istinya park nerede, istinye park, istinye park çocuk şenligi, eğlencesi, magic , toon machine , cartoon sömestr etkinlik, Çocuklar Sömestr Tatilini Nasıl Değerlendirmeli giriş ücreti, karne hediyesi,sömest, sömestr programları,sömestr tatili, sömestr tatili çocuk programları, sömestr tatili için öneriler, Sömestr tatilinde çocuklar için en iyi atölyeler, yarı tatil süprizi, yarı tatilde istanbul etkinlikleri, yarı yıl tatil önerileri, yarı yıl tatilinde ne yapılır, yarıyıl istanbul sömestr planları, yarıyıl tatili,yarıyıl tatilinde ne yapsak,Yarıyıl tatilini nasıl etkili kullanılır, iş müze

Türkiye İş Bankası Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 4 – 12 yaş arası çocuklarımız için birbirinden eğlenceli ve öğretici 7 farklı atölyeye ev sahipliği yapıyor!

Türkiye İş Bankası Müzesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 4-12 yaş arası çocuklara yönelik birbirinden eğlenceli ve eğitici atölye çalışmaları ile çocukların günü 23 Nisan’ı renklendiriyor. Tamamı ücretsiz olan atölyeler 23 Nisan Cumartesi günü, farklı saatlerde gerçekleştirilecek. Sınırlı kontenjan nedeniyle rezervasyon gereklidir.

Sandviç Resim Atölyesi

“Cam İçinde Resim”

Sandviç Resim Atölyesi’nde çocuklar, bu kez enerji ve tüketimde tasarrufu irdeleyecekler. 9-12 yaş arası çocuklara yönelik atölyede tasarruf kavramı cam üzerinden anlatılacak ve çocuklar çeşitli malzemeler kullanarak camdan sandviç resimleri yapacaklar.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 16:30

Atölye süresi 90 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

Müze Hatıram

“Çocukluk Hatıraları”

5-7 yaş arası çocuklara yönelik olarak hazırlanan Müze Hatıram Atölyesi’nde İş Bankası Müzesi’nin birbirinden ilginç bölümlerini eğitmen eşliğinde gezecek çocuklar, bankacılık nesnelerini öğrenirken, bankacılık tarihine ilişkin eğlenceli bir keşfe çıkacaklar. Çizgilerimi Birleştir çalışması ve Çiftini Bul oyunundan sonra biriktirdikleri hatıralarla müzeden ayrılacaklar.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 15:00

Atölye süresi 75 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

Gizli Saklı

“Kutu Kutu Kasalar”

“Değerli olanı saklamak” fikrinden yola çıkıp bankaların kasa dairelerine uzanan Gizli Saklı Atölyesi’nde çocuklar, Müze’deki gizli hazineleri keşfedecek, sayı avı oynayacak, ilişkilendirme oyunuyla Müze’de keşfettiği nesneleri pekiştirecek. Katılımcıların “değerli olanını saklamak” için origamiden mini kasalar yapacağı, etkinliğe 10-12 yaş arası çocuklar katılabilirler.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 13:00

Atölye süresi 120 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi “Sakar Cadı Vini Uzayda”

“Kitaplar Ufuk Açar”

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyeleri’nde çocukları oyun ve canlandırmalar eşliğinde çocukların bakış açılarını genişletmeleri, okuduklarını sorgulamaları hedeflenir..

Sakar Cadı Vini Uzayda

Üç, iki, bir… gürr!

Vini ve Vilbur uzaya gidiyor!

Uydulara ve uzay gemilerine çarpmaktan kurtulan Vini ve Vilbur, en sonunda piknik yapmak için minik ve sevimli bir gezegen buluyor. Ama tuhaf görünüşlü yaratıklar yanlarına gelince, Vini kurtulmak için sihirli değneğini kullanmak zorunda kalıyor!

5-7 yaşa hitap eden “Sakar Cadı Vini Uzayda” atölyesinde çocuklar oyun ve bedensel egzersizlerle yer çekimi ve uzay boşluğunu tecrübe ederken uzayın bir parçası olmamızdan kaynakları farklı canlıların olabilme ihtimallerini tartışıyor. Sihirli bir değnek ile kendi çözümlerimizi üretirken yeni sorularla atölyeden ayrılıyorlar.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 13:00

Atölye süresi 60 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi “Kimin Yuvası”

“Kitaplar Ufuk Açar”

Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyeleri’nde çocukları oyun ve canlandırmalar eşliğinde çocukların bakış açılarını genişletmeleri, okuduklarını sorgulamaları hedeflenir..

Kimin Yuvası

Bahçemizdeki kiraz ağacının altında bir kovuk var. Kovukta birilerinin yaşadığına eminim…

Bu bir farenin yuvası olabilir mi?

Belki bir tilki kovuğudur!

Hatta belki de bir ejderhanın mağarasıdır!

Rebecca Cobb’dan harika resimlerle süslenmiş eğlenceli bir öykü.

4 yaşa hitap eden “Kimin Yuvası” adlı kitap eşliğinde işlenecek atölyede çocukların oyunla ve nesnelerle yaratıcı düşünme tekniklerini geliştirmeleri amaçlanıyor. Merak unsuruna dikkat çekilerek ihtimallerin çeşitliliği üzerinde durulacak atölyelerimize tüm meraklı okuyucular davetlidir.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 12:00

Atölye süresi 45 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

Dünyanın Parası

“Para Para Para”

Türk parası üzerinden Dünya paralarının da eğlenceli oyunlarla tanıtıldığı bir genel kültür aktivitesi olan Dünyanın Parası Atölyesi’nde8-10 yaş arasındaki çocuklar paranın tarihi ve hayatımızdaki yeri ile ilgili üç boyutlu bir film izleyecekler, ‘para eşleştirme’ oyunu oynayacaklar.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 16:00

Atölye süresi 90 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

5 Kuruşa 5 Hikaye

“Kuruşunun Değerini Bilmeyen Hayatının Değerini Bilmez.”

Tasarruf bilincinin aşılanması, ebeveyn ile birlikte paylaşım, yaratım süreci ve bilinçlendirme amaçlı olan 5 Kuruşa 5 Hikaye atölyede tasarruf ile ilgili atasözleri kullanılarak doğaçlama ve heykel çalışması yapılır. Cimrilik ve tasarruf üzerine hikayelendirmeler resmedilir. Her aileye temsili 5 kuruş verilir ve bunun üzerine en fazla üç dakikalık bir hikaye bir skeç ya da bir anlatı bulmaları istenir. Hikayelerin figürlerinden toplu bir tual çalışması yapılır.

23 Nisan 2016 Cumartesi, 14:00 (7-9 yaş)

23 Nisan 2016 Cumartesi, 11:00 (10-12 yaş)

Atölye süresi 120 dakikadır.

Katılım ücretsizdir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz