23 Nisan İstanbul Modern’de Hafta Boyunca Kutlanıyor!

0
23 Nisan İstanbul Modern’de Hafta Boyunca Kutlanıyor!

23 Nisan İstanbul Modern’de Hafta Boyunca Kutlanıyor!

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocuklara “Esin Kutusu” adlı programı armağan ediyor.  4-12 yaş grubuna yönelik düzenlenen programa çocuklar 21-26 Nisan tarihlerinde ücretsiz olarak katılabiliyor.

“Esin Kutusu”, sanat eserlerinden yola çıkarak gelecek için yaratıcı fikirlerin üretildiği bir eğitim programı. “Müze” kelimesinin kökeninden, yani “ ilham perilerinin evi” fikrinden yola çıkan programda çocuklar, ilham perilerini İstanbul Modern’in sergi salonlarında arıyor:  sanat eserlerini inceliyor, onları etkileyen imgeleri belirliyor ve eserlerden esinlenerek kendileri için ve dünyadaki tüm çocuklar için güzel bir gelecek hayal ediyorlar.

Program ilk olarak, “güzel bir gelecek” fikri üzerine kısa bir söyleşi ile başlıyor. Ardından çocukları bilmecelerle dolu, eğlenceli bir serüven bekliyor. Bu serüvende çocuklar, müze uzmanlarının onlara okudukları bilmecelerden yola çıkarak, bilmeceyle ilişkili olduğunu düşündükleri sanat eserlerini tespit ediyor. Bulunan eserlerin incelenmesinin ardından, müze uzmanlarından aldıkları, bu eserlerden yola çıkılarak tasarlanmış görselleri biriktirerek gezilerini tamamlıyorlar.

Programın ikinci adımında, çocuklar kendilerine sunulan esin kutularını birer sanat çalışmasına dönüştürüyor. Çocuklar sergi gezisinde topladıkları görsellerin üzerine çizimler ve boyamalar yapıyor, bir kağıt yüzeyinde kompozisyonlar oluşturuyor ve çalışmalarını kutularına yerleştiriyor. Esin kutularının dış yüzeylerinin de boyanması ile programı tamamlayan çocuklar, odalarına asabilecekleri bu güzel hatıra ile müzeden ayrılarak programı tamamlıyor.

Bilgi ve rezervasyon için [email protected]

veya 0212 334 73 41 
(Hafta içi 9.00-18.00 arasında)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz