Lütfen: Azıcık yese ne olur diye düşünmeyin…

0

Lütfen: Azıcık yese ne olur diye düşünmeyin…

2 yılı aşkın süredir küçük kızımın çoklu alerjileri yüzünden çok doktor gezdim, uykusuz ve çaresiz kaldım. Bir lokma yiyecek vereyim de çocukda yesin diyen bazı kişiler yüzünden geceleri çocuğum morarak ağladı. Biliyor musunuz? Öyle insanlarla karşılaştım ki, istesem senden gizli veririm. Çok abartıyorsun diyen insanlara denk geldim. Ben böyle konuşan, hesapsızca davrananların çok kötü kalpli birer birey olduklarını düşünüyorum. Malesef cahillik ve umursamazlık kötülüğün ana odaklarından. Aklınızı ikna edemiyorsanız, verdiğiniz gıda yüzünden bri çocuğun canından olabileceği gerçeğini aklınızdan çıkarmayın!

Lütfen bir çocuğa yiyecek vermeden ailesine danışın

yiyecek alerjisi

Resimdeki yiyecekler size gayet sağlıklı hatta masum görünebilir. Halbuki bu besinler, alerjisi olan bir çocuğun ölümüne bile sebep olabilir. “Anafilaksi” denilen ani ve şiddetli alerjik reaksiyon her yıl binlerce insanın ölümüne neden olmaktadır. Lütfen Dünya Besin Alerjisi Farkındalık Haftası’nda bizlere destek olun ve parkta, sokakta gördüğünüz çocuklara annesinden izin almadan yiyecek teklif etmeyin! Küçük yaştaki çocuklar kendilerine dokunabilecek gıdayı ayırtedemeyebilir.

Azıcık yese ne olur diye düşünmeyin, küçük bir lokma bile çocuğun geri dönüşü olmayan sonuna zemin hazırlayabilir. Son 2 fotoğrafta anafilaksi geçiren çocuklar görünmektedir.

anafilaksi besin alerjisi anafilaksi-3

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz