Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali Başlıyor

0
Ücretsiz Kukla Gösterisi

Akasya Acıbadem’de Kukla Tiyatrosu Festivali Başlıyor

Dünyaca ünlü kukla ustaları Akasya Acıbadem’e Geliyor

Ücretsiz Kukla Gösterisi

Dünyanın ünlü kukla ustaları, ekim ayı süresince her hafta sonu birbirinden keyifli gösterilerle Akasya Acıbadem konuklarıyla buluşacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla ustalarının katılımıyla düzenlenen “Kukla Tiyatrosu Festivali” yarın Akasya Acıbadem’de başlıyor. Kukla Tiyatrosu Festivali’nin ilk misafir ekibi Polonya’nın ünlü kukla ekibi Theatr Nemno. Yönetmen ve kukla tasarımcısı Henryk Hryniewickin bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan gösterisini, sadece minikler değil her yaş grubundan yetişkinlerde keyifle izleyecek.

Hryniewicki, şov boyunca “afacan bir palyaço, şakacı bir akrobat, utangaç balerin, uçmayı hayal eden hassaa kalpli kız, esrarengiz Poor ve üzgün Pierrot” benzer biçimde kahramanlarını kendisiyle ortaklık oluşturmaya ikna etmeye çalışacak.

Theatr Nemno’nun gösterisi 3 Ekim Cumartesi ve 4 Ekim Pazar günleri saat 13.00 ve 17.00’de iki seans olmak üzere Akasya Acıbadem’de sahnelenecek.

Kukla Tiyatrosu Festivali kapsamında, 10-11 Ekim’de İspanya’dan Marionetarium Herta Frankel, 17-18 Ekim’de Bulgaristan’dan State Puppet Theatre Varna ve 24-25 Ekim’de Türkiye’den Kuklita ekipleri Akasya Acıbadem misafirleri ile buluşacak.

Ekim ayı boyunca her hafta sonu devam edecek bu keyifli gösteriler ücretsiz olarak izlenebilecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz