Çocukça Seramik atölyesi her pazar Gizli Atölye’de

0

Çocukça Seramik atölyesi ile çocuklarınızın sınırsız ve naif dünyalarına tanıklık etmek ister misiniz?

Çocukça Seramik atölyesi her pazar Gizli Atölye’de…

Çocukça Seramik atölyesi  ile çocuklarınızın sınırsız ve naif dünyalarına tanıklık etmek ister misiniz?

Gizli Atölye’de her cumartesi ve pazar 11.00-12.30 arası çocuklarla seramik atölyelerine davetlisiniz.

Çocukça Seramik” Çocuk atölyesi, “sanatsal biçim” olarak, kendini ifade eden çocuğun, henüz sınırlanmamış zihnine, kontürleri çizilmemiş dünyasına, özgür hayal gücüne tanıklık etmek, zaten sahip olduğu özgüven ve farklı düşünme yetisini geliştirmek amacıyla faaliyete geçti. Biliyoruz ki; çocuklarımızın sahip oldukları sınırsız yaratıcı güce izin vermek, onları dinlemek ve anlamak açısından en iyi yol. Her şeyin hızla tüketildiği gündelik hayatımızda, çocuklarımıza yeni bir pencere açmak, bir ifade biçimi olarak “sanat” yoluyla, onlara sadece tüketmeyi değil, üretmeyi de öğretmek atölyenin ana hedeflerinden.

Bu yıl Çocukça Seramik katılımcıları için geçen geçen yıldan farklı bir içerik var. Atölye’nin içeriği, geçen yıl  atölyemize katılan çocuklarımızla birlikte edindiğimiz tecrübeler ile oluştu. Bu yıl her atölye konusunu önceden belirleyip, çocuklarımızı da bundan haberdar ederek istedikleri ön hazırlığı yapmalarını sağlamak üzere bir akış planlandı. Bir haftasonu tematik çalışırken, diğer haftayı genellikle (çıkış noktamız belli olduğu zamanlarda bile) serbest çağrışım oynayarak daha esnek bir atölye planlaması yapıldı. Böylece konusu belli olan haftalarda baskı hisseden çocukların, diğer haftalarda serbest hissetmesini sağlayarak, çocuklarımızın atölyelerine katılımını sürdürülebilir kılmak.  Çocukça Seramik içerikleri belirlenirrken hedef çocukların uyum becerisini, motor gelişimini, iş birliği ve problem çözme becerisini, konsantrasyonunu, soyutlama becerisini arttırmaya yöneliktir. Bazı temaları seçerken, çocuğun yaşadığı toplum içinde kendini nasıl konumlandırdığını, hayallerini, kırılma noktalarını, kendilik algısının ve çevre algısının nasıl şekillendiğini ayrıca kendi iç dünyasına ait sembolleri görebilme imkanı gözetiliyor.  Atölyenin katılımcılardan ve velilerindenden ricası derslere düzenli ve zamanında katılım konusunda hassasiyet göstermek , katılamayacağıız çalışmayı en az yirmidört saat öncesinden haber vermeniz.

Özel bir atölye yaklaşımıyla oluşturulan içeriği ile Çocukca Seramik Atölyesini tavsiye ediyorum, kızlarım biraz büyüsün, kızlarımı da bu atölyeye göndereceğim. Adresi evime 100 metre mesafe… Harika bir mesafe, bilmeyenler için adresi aşağıya yazıyorum.

Çalışmalarda ihtiyaç duyulan her türlü malzeme atölye tarafından temin edilmektedir.

Atölyeye katılım için mutlaka ön kayıt yaptırmanız gerekiyor:
Giz’li Atölye

Caferağa Mah. Safa sokak Ari apt. 11/15 Moda Kadıköy, İstanbul

0535 253 55 09

0535 948 48 89

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz