Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu “Seksen Günde Dünya Turu”

0

Akbank Çocuk Ti̇yatrosu’nun Yeni̇ Oyunu “Seksen Günde Dünya Turu”

Akbank Çocuk Ti̇yatrosu’nun Yeni̇ Oyunu “Seksen Günde Dünya Turu”, çocuk tiyatrosu,çocuk etkinlikleri,çocuk aktiviteleri,istanbulda çocuk etkinlikleri,

Akbank Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu ile çocukları dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en ünlü serüvenlerinden birine davet ediyor. Dört ayrı oyuncunun 20’den farklı karakteri canlandırdığı Jules Verne klasiği 80 Günde Dünya Turu, Şubat ayı boyunca her Cumartesi Akbank Sanat’ta.

Jules Verne’in aynı adlı romanından uyarlanan ve ilk kez 2013 yılında Londra’da sergilenen oyun, sekiz yaşından büyük tüm çocukları Akbank Sanat’a davet ediyor.

Dört ayrı oyuncunun 20’den farklı karakteri canlandırdığı 80 Günde Dünya Turu, Şubat ayı boyunca her cumartesi günü Mehmet Ergen’in çevirisi ve Lerzan Pamir’in yönetmenliğinde izleyicilerle buluşuyor.

 

Etkinlik: Akbank Çocuk Tiyatrosu – 80 Günde Dünya Turu ( +8 yaş )

 

Yer: Akbank Sanat  Saat: 11.30

Tarih:  20 Şubat 2016, Cumartesi,  27 Şubat 2016, Cumartesi

Bilet Fiyatı:    Tam: 6 TL / Çocuk: 3 TL

 

Seksen Günde Dünya Turu

Uyarlayan: Toby Hulse

Çeviren: Mehmet Ergen

Yöneten: Lerzan Pamir

Dekor / Kostüm: Amy Yardley

Ses Tasarımı: Stephen Dobbie

 

Maceraperest Mr.Fogg, uşağı Pasaport ile birlikte, dünyanın her köşesini gezip görmek ve bunu rekor bir zamanda tamamlamak niyetindedir. Bunun için de bütün servetini harcar. Ancak peşinde tüm zamanların en muhteşem dedektiflerden biri olduğunun farkında değildir. Bu yolculuk için her yolu dener; gemilerden inip trenlere, hatta filllere biner. Londra’nın sisli çıkmaz sokaklarından egzotik Hint şehirlerine, Çin’den Amerika’ya zamana karşı yarışır.

www.akbanksanat.com

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz