Aksanat Çocuk Atölyeleri | Kasım 2016 Programı

0
Akbank Sanat, Kasım ayı boyunca çocuklar için heykel atölyesinden çağdaş sanat programına, mozaik atölyesinden suluboya ve yaratıcı drama atölyelerine kadar birbirinden eğitici ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Haftasonu tatil günlerinde çocuğunuzu bu birbirinden eğlenceli ve öğretici programlardan birine mutlaka dahil etmelisiniz! Atölye atölye çalışmaları avm etkinlikleri, Çağdaş Sanat Atölyesi, çeşitli etkinlikler, çocuk aktiviteleri, çocuk atölyeleri, Çocuk etkinlik ve mekan önerileri, çocuk etkinlikleri, cocuk oyunlari, çocuk tiyatroları, çoçuk tiyatroları istanbul anadolu, çocuk tiyatroları istanbul anadolu yakası, çoçuk tiyatroları istanbul avrupa yakası, çocuk tiyatrosu, Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri, En Güncel Çocuk Etkinlikleri – Tiyatro, gösteri, haftasonu çocuk etkinliği, haftasonu çocuk için, haftasonu n yapsak, haftasonu ne yapsak, istanbul etkinlikleri, İstanbul’da çocuklarla gezilecek müzeler, Konser Tiyatro Sergi Fuar Eğlence Festival Yarışma Gösteri, Kültür Sanat Etkinlikleri, Millefiori, MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ, Mozaik Atölyesi Sarkis, Su İçinde Suluboya Atölyesi

Akbank Sanat, Kasım ayı boyunca çocuklara yönelik etkinliklerde heykel atölyesinden çağdaş sanat programına, mozaik atölyesinden suluboya ve yaratıcı drama atölyelerine kadar birbirinden eğitici ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Çocuğumla bu hafta sonu ne yapsam diye düşünüyorsanız,  çocuğunuzu Aksanat’ın düzenlediği birbirinden eğlenceli ve öğretici programlardan birine mutlaka dahil etmelisiniz!

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

4-6, 7-9 ve 10-12 yaş arası çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar; herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır.

Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim.

12 / 19 / 26 Kasım Cumartesi

1. Grup – Saat: 11.00 – 12.00 (7-9 yaş)
2. Grup – Saat: 12.00 – 12.45 (4-6 yaş)
3. Grup – Saat: 13.00 – 14.00 (10-12 yaş)

Bilet Fiyatı: 15 TL

Dans gösterisi yapıldığı günlerde, dersler yapılmayacaktır.

 

Sarkis / Su İçinde Suluboya Atölyesi

Çağdaş Sanat Atölyesi’nde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis’in su içinde suluboya tekniğini öğrenip, kendi eserlerini yaratacaklardır.

12 / 19 / 26 Kasım Cumartesi 11.30 – 12.30

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Şirin Böcekler Orkestrası

(8-12 yaş)

Edebiyat, müzik ve tasarım bir araya gelse ne güzel olur. O yüzden Göknil Genç’in Böcek Orkestrasının Muhteşem Sınıfı’nı seçtik. Birlikte okumanın keyfine varacağımız, klasik müziği tanıyıp sevmeye başlayacağımız, ve sonunda da hareket eden minik robot böcekler tasarlayacağımız bir atölyede buluşalım.

19 Kasım Cumartesi 13.00 – 14.30

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kağıttan Holograma

(8-12 yaş)

Birlikte bir öykü yazmaya ne dersiniz. Birbirimizle etkileşimde bulunarak, birlikte oluştursak öykümüzü… Üstelik yaratıcı drama tekniklerinden yararlanarak gerçekleştireceğimiz bu yaratıcı yazma atölyesinin sonunda öykümüzdeki kelimeler holograma dönüşüyor.

19 Kasım Cumartesi 15.00 – 16.30

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Sihirli Sanat Kolyemi Kendim Yaptım

( 6 – 14 Yaş )

Dünyaca ünlü tablolara ait detayları, kendi yorumlarıyla resmeden çocuklar, eserlerinin sihirli bir şekilde, sanat yüklü kolyelere dönüşmesi karşısında, şaşkınlıklarını gizleyemeyecekler.

12 / 26 Kasım Cumartesi Saat: 13.30 – 14.30

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Selfie Çiziyorum

( 6– 14 Yaş )

Bu kez Selfie çekmiyor, çiziyoruz. Çocuklar, ayna karşısında, farklı ruh hallerinin yüzlerine nasıl yansıdığını deneyimleyerek, kağıda aktarıyorlar. Bu çalışma ile ne kadar eşsiz olduklarını farkeden çocuklar, portre ve otoportreyi, dünyaca ünlü ressamların çalışmalarını inceleyerek, öğrenmiş oluyorlar.

12 / 26 Kasım Cumartesi Saat: 15.00 – 16.00

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Ailece Mozaik

Ufak parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik resimler! Bu sefer bu parçaları ailelerimizle beraber polimer killeri kullanarak “Millefiori” tekniği ile yaparken kaliteli, yaratıcı ve eğlenceli vakit geçireceğiz. Bakalım çocuklarla yetişkinlerin hayallerinin birlikteliği neler ortaya çıkaracak! Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık!

12 Kasım Cumartesi 17.00 – 18.15

Bilet fiyatı: 20 TL (1 yetişkin + 1 çocuk)

Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk – 10 yetişkin) kişi ile sınırlıdır.

 

Eller Kollar Artık Hepsi HEYKELLER

(9-12 Yaş)

Akbank Sanat Beyoğlu’da Sanat o kadar içimize işleyecek ki vücudumuzun bir parçası olacak! Evet doğru duydunuz bir parçamız olacak! Artık sanata uzak durmak, uzaktan bakmak yok! Ellerimiz ve kollarımız bu atölyede rengarenk heykellere dönüşecek! Nasıl mı olacak? Sanırım bunu ancak gelip yaparak ve yaşayarak öğrenebilirsiniz!

19 Kasım Cumartesi Saat: 17.00 – 18.15

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Mini Mozaik Atölyesi

( 7-12 yaş )

Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat’ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat’ta sizleri bekliyor!

26 Kasım Cumartesi Saat: 17.00 – 18.15

Bilet fiyatı: 10 TL

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz