Apple’da çocuklar için yaz kampı başlıyor

0
Gençlere Yönelik Atölyeler, Okul Gezisi,Apple Kampı,Gençlere Yönelik Atölyeler, Okul Gezisi ve Apple Kampı, 8-12 yaş arası çocuklar,atölye çalışmaları,film yapımı,öykü anlatımı, senaryo taslağı oluşturmak, video çekmek,film müziği yapmak, film yapımıyla,illüstrasyonlar,ses efektleri,interaktif kitaplar,Apple Kampı Proje Sunumu,Apple Kampı programları,Apple Kampına kayıt olmak için,digital projeler,3 günlük ücretsiz atölyeler,Apple Kampı,Movie ile Hareketli Hikayeler,iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı,iMovie ile Hareketli Hikayeler,ücretsiz çocuk etkinlikleri,ücretsiz çocuk atölyeleri, ücretsiz yaz kampı,ücretsiz çocuk kampı,ücretsiz etkinlikler

Apple Türkiye’nin Temmuz ayında gerçekleştirileceği yaz kampında 3 günlük ücretsiz atölyeler ile 8-12 yaş arasında çocuklar hayal dünyalarını hayata geçirecekler. İşte tüm detaylar:

Çocuklarının okulu tatil olmuş tüm velilerin ortak kaygısı: Yaz tatilinde çocuğumun keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak güzel ve faydalı aktiviteleri nasıl bulabilirim? Bu okul/kamp hem çocukların ilgi alanlarına hitap edecek, hem de yeni birşeyler öğrenmesini sağlayacak.. Bu da hayli araştırma ve emek istiyor. Apple Türkiye hepimizin bu ortak arayışı için düşünülmüş Apple Kampı ile sunuyor; Çocuklarımız Temmuz ayında gerçekleştirilecek 3 günlük ücretsiz atölyeler ile 8-12 yaş arasında çocuklar hayal dünyalarını hayata geçirebilecekler.

Apple Store’da, çocuklar için özel tasarlanmış çeşitli programlar bulunuyor. Gençlere Yönelik Atölyeler, Okul Gezisi ve Apple Kampı, çocukların düşünmeleri, öğrenmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri için muhteşem fırsatlar. Üstelik tüm bunları yaparken çok eğleniyorlar.

Apple Kampı, 8-12 yaş arası çocukların hayal gücünü teşvik etmek amacıyla tasarlandı. Üç oturumlu atölye çalışmaları sırasında, çocuklar film yapımını veya öykü anlatımını keşfedebilecekler. Kampçılar, senaryo taslağı oluşturmak, video çekmek ve film müziği yapmak gibi, film yapımıyla ilgili süreçleri öğrenebilecekler. Veya kendi illüstrasyonları ve ses efektleriyle interaktif kitaplar oluşturabilecekler. Apple Kampı’nın kahramanları, sadece çocuklar ve yaratıcılıkları! Ayrıca her bir atölye Apple Kampı Proje Sunumu ile tamamlanıyor, böylece çocuklar projelerini paylaşabiliyorlar.

Apple Kampı programları 11 Temmuz tarihinde başlıyor. Ajanda ve diğer detayları öğrenmek ve Apple Kampına kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önemli Bilgiler:

• Apple Kampı 8-12 yaş arasındaki çocukların yaratıcılıklarını Apple Store’daki uzmanların desteği ile digital projelerle geliştirebilecekleri 3 günlük ücretsiz atölyelerden oluşuyor.

• Dünya genelinde 60,000’in üzerinde çocuk bu yaz Apple Kampına katılacak.

• Apple Kampı’nda eğitimler iPad Pro 9.7 inç üzerinden yapılıyor.

• Bu arada veliler de kamplara katılımcı olabilir ve öğrenebilirler.

Birinci Gün: iMovie ile Hareketli Hikayeler programına kayıt yaptıran çocukların velileri film yapımı becerilerini öğrenebilir; iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı programına kayıt yaptıran çocukların velileri albüm oluşturmayı öğrenebilirler

İkinci Gün: Apple ID, Aile Paylaşımı ve Kısıtlamaları ile ilgili daha detaylı bilgi öğrenebilirler

Üçüncü Gün: Kampçıların gösterimine katılmaya veya kendi yaptıkları şeyleri göstermeye davet edilirler

Atölyeler şöyle:

iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı

Kampçılar kendi interaktif kitaplarını hazırlayacaklar ve fikirden resimli taslak oluşturmaya kadar hikaye yazmanın unsurlarını öğrenecekler. iPad kullanarak çizimler yapacak, ardından Mac üzerinde iBooks Author kullanarak ses efektleri ve Multi-Touch özellikleri ekleyecekler.

 

iMovie ile Hareketli Hikayeler

Kampçılar kendi filmlerini oluşturmak için ihtiyaçları olan her şeyi öğrenecekler. Fikirlerin resimli taslaklarını yapacak, video çekecek ve film yapım sürecinin diğer yönlerini araştıracaklar. Ardından Mac üstünde iMovie’de yeni muhteşem filmlerini kurgulayacaklar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz