“ŞEHRİN Işıkları” Açılıyor, Metrocity Avm Çocuk Festivali …

0

“ŞEHRİN Işıkları” Açılıyor, Metrocity Avm Çocuk Festivali …

Metrocity AVM, Ağustos ayı boyunca sürecek Çocuk Festivali Projesi ile şehrin ışıkları bitimine dek açacak!

"ŞEHRİN Işıkları" Açılıyor, Metrocity Avm Çocuk Festivali ... Metrocity AVM, Ağustos ayı boyunca sürecek Çocuk Festivali Projesi ile şehrin ışıkları bitimine dek açacak!

2-31 Ağustos arasındaki her Cumartesi ve Pazar birbirinden hızlı ve dinamik, birbirinden sanatsal ve estetik, birbirinden eğitici ve öğretici aktiviteyi çocuk etkinlik alanında gerçekleştirecek olan AVM, çocuklara yönelik ücretsiz hizmet anlayışıyla şehrin kalbi olmaya devam edecek.

METROCITY, ŞEHRİN IŞIKLARI temasıyla Ağustos ayı içerisindeki 10 etkinlik gününde ülkemizin mühim tiyatro topluluklarını ve sanatçılarını çocuklarla buluştururken, uzmanlar eşliğinde yürütülen workshop programlarıyla da minikleri sanat yapmaya teşvik edecek. Program boyunca 14.00-18.00 saatleri arasında Fotoğraf ve Heykel Atölye’ne diledikleri ölçüde katılabilecek olan minik ziyaretçiler; Kukla, Tasarım, Dönüşüm, Kolaj- Fotoğraf , Kolaj, Papier Machie ve Mozaik Atölyeleri’nden de kolektif veya bireysel olarak yararlanabilecekler.

Gezici ve Sabit Kukla Tiyatrosu, Gezici Sihir Gösterisi, İnteraktif Çocuk Tiyatrosu ve Müzikal Çocuk Oyunları ile tam bir festival havası yaşatacak olan METROCITY aktivite alanları; Tiyatro Alkış, Lila Düşler Tiyatrosu ve Tiyatro Ters Ağaç gibi mühim topluluklarla görkemli gösterilere sahne olacak.

Ülkemizin yetiştirdiği en mühim yeteneklerden olan, besteci ve piyano virtüözü Tuluyhan Uğurlu ise “ŞEHRİN IŞIKLARI ÇOCUK FESTİVALİ’ nin en parlak ışığı olacak. 30 Ağustos günü METROCITY ziyaretçileri için piyanosunun başında olacak. Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri, Senfoni Türk gibi eserleriyle Anadolu’nun binlerce senelik kahramanlık destanlarını günümüze taşıyan piyanist Tuluyhan Uğurlu, 30 Ağustos programında bu iki eserinden bölümler seslendirecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz