Apple’dan çocuklar için ücretsiz Kodlama Saati atölye çalışmaları başlıyor

0
Apple'dan çocuklar için ücretsiz Kodlama Saati atölye çalışmaları başlıyor

Apple ücretsiz Kodlama Saati atölye çalışması  4-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Kayıtlar başladı!

4-10 Aralık tarihleri arasında Hour of Code™ çalışmasına katılın, Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası’nı Apple’da kutlayın. Başlangıç seviyesinde de, geliştirici de olsanız kod yazmayı öğrenebilir, Swift kullanabilir ve robot programlayabilirsiniz.
Apple Store’lar, Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası’nı kutlamak için günlük kodlama atölye çalışmalarıyla bu yıl beşinci kez Kodlama Saati’ne katılıyor. Kodlamaya ilgi duyan küçükler, Çocuk Saati atölye çalışmasında kodlamanın temellerini öğrenirken 12 yaş ve üzeri katılımcılar iPad’de Swift Playgrounds’u kullanarak kodlama kavramlarını öğrenebilecek, hatta robotları programlayabilecek. Ayrıca, yeni “Öğretmenlere Özel Salı” atölye çalışmaları, öğretmenlerin yeni kaynakları ve tartışma konularını kullanarak öğrencilere kodlamayı öğretmesine yardımcı olacak.
Swift Playgrounds uygulamasındaki yeni Kodlama Saati meydan okuması, öğrencileri dijital bir robot tasarlamaya ve bu robotu cyborg gözleri ve hula hoop kolları gibi yeni parçalarla özelleştirmeye davet ediyor. Swift Playgrounds, App Store’dan 15 dilde ücretsiz indirilebilir.
Yeni Everyone Can Code ders programı, ücretsiz bir Kodlama Saati Kılavuzu’nu da içeriyor. Böylece okullar sadece Swift Playgrounds uygulamasını ve Kodlama Saati kılavuzunu indirerek kolayca bir saatlik Kodlama Saati etkinlikleri düzenleyebilecek.

Programa kaydolmak için şu adresi ziyaret edin: https://www.apple.com/tr/today/collection/hourofcode/

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz