fbpx
Ana Sayfa Bebek / Çocuk Eğlenceli gerçekler Bunları Biliyor musunuz: Buz Nasıl Yapılır?

Bunları Biliyor musunuz: Buz Nasıl Yapılır?

0
Bunları Biliyor musunuz: Buz Nasıl Yapılır?

Buz Nasıl Yapılır?

Buzun nasıl yapıldığını eminim biliyorsunuz, evimizde buz kalıbına doldurduğumuz suları buza dönüştürmek üzere buzdolaplarımızın dondurucu bölmesinde bir süre bırakarak donmasını bekliyoruz..

Fakat özellikle davetlerde canımızı sıkabilen bir detay var ki, buzluğumuzda dondurduğumuz buzlarımızın içi bulutlu görünüyor.. ne yapabilirim diyorsanız, çözümü kolay:

Eğer buzluğa oda sıcaklığında su ile hazırladığınız kalıplarınızı koyarsanız, içi mat buzlarınız olur, eğer kalıplarınızı kaynamış su ile doldurur, kaynar halde buzluğunuzda dondurmak üzere bırakırsanız, buzlarınız cam gibi şeffaf olur.. seçim sizin..

Bunları Biliyor musunuz: Buz Nasıl Yapılır?

Aslında içi karlı görünen buzlarda fena görünmüyor… Bu yazımız ilginizi çektiyse arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

Sevgiler,

 

Bu web sitesinde sunulan tüm bilgilerin (sınırlı kalmamak kaydıyla yazılı metinler, fotoğraflar ve diğer her çeşit bilgi dahil olmak üzere) maddi ve manevi hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Annesinin Meleği’ne aittir. Annesinin Meleği’nin yazılı izni olmadan yukarıda sözü edilen bilgiler kopyalanamaz, değiştirilemez ve yayınlanamaz. All material and immaterial rights of the information (including but not limited to the written texts, photos and all other information) given in this web- site are belong to Annesinin Melegi regarding to the Law no.5846 on Intellectual and Artistic Works. No one shall copy, amend and publish the above mentioned information without any written permission of annesininmelegi.com.

YORUM YOK

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz