Arnavutköy’de Şenlik Ateşi 16’ncı Kez Yanıyor

0

Arnavutköy’de Şenlik Ateşi 16’ncı Kez Yanıyor

Beşiktaş Belediyesi bir geleneği sürdürüyor 

Arnavutköy Şenliği 2013 Beşiktaş Belediyesi
Arnavutköy Şenliği 2013 Beşiktaş Belediyesi

16. kez düzenlenecek olan Geleneksel Arnavutköy Şenliği, Beşiktaş Belediyesi ve Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği’nin işbirliği ile 26 Mayıs 2013 Pazar günü saat 12.00’de başlayacak. Bir çok dans gösterisi ve konser ile şenlik heyecanı Arnavutköy Kilise Meydanı’na taşınacak. Şenliğe, aralarında Uğur Dündar‘ın da bulunduğu konuşmacılar ve Suzan Kardeş gibi önemli sanatçılar katılacak.

İstanbul Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği ve Beşiktaş Belediyesi’nin işbirliği ile bu sene on altıncısı düzenlenecek olan “Geleneksel Arnavutköy Şenliği”, 26 Mayıs 2013 Pazar günü saat 12.00’de Arnavutköy Satış (Kilise) Meydanı’nda gerçekleşecek. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel ve Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği’nden Ayfer Bayram’ın konuşmaları ile başlayacak olan şenlik, Beşiktaş Kent Konseyi Kadın Meclisi-Girne Amerikan Üniversitesi Dans Akademisi’nin gösterisi başta olmak üzere Arnavutköy okullarından resital, konser ve gösteriler ile devam edecek.

Şenlik öğleden sonra da hız kesmeden sürecek. Saat 16.00’da ünlü sanatçı Suzan Kardeş ve grubu Bekriya Band, 17.30’da Kosta&Tuba, 18.30’da Ters Takla ve 19.30’da da Değer Deniz muhteşem performansıyla Arnavutköylüleri coşturacak.

Konserlerin yanı sıra, başta Türk medyasının ünlü isimlerinden Uğur Dündar olmak üzere çeşitli STK temsilcileri de konuşmaları ile şenliğe katkı sunacaklar.

Sanatın dostu Beşiktaş Belediyesi, sadece Arnavutköylüleri değil, tüm İstanbulluları şenliğin coşkusunu tatmaya çağırıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz