BASF Kids’ Lab’de yepyeni bir deney başladı!

0
8-12 yaş arası çocukların çeşitli besin maddeleri arasında en çok C vitaminine sahip olanı bulmaya çalıştıkları bu eğlenceli deney ile etkinlikler yeni dönemde de İstanbul Modern’de devam ediyor. 8-12 yaş ,BASF,Kids’ Lab Projesi,Clever Foodies,C Vitamini Şampiyonu,istanbul modern 6-12 yaş çocuk

BASF’nin, çocuklara bilimi sevdirme misyonuyla hayata geçirdiği Kids’ Lab projesi tüm hızıyla devam ediyor.

BASF Global’de başlatılan ve sağlıklı beslenme konusuna odaklanan “Clever Foodies” serisi dahilinde “C Vitamini Şampiyonu” deneyi ile yeni eğitim döneminde yine İstanbul Modern’de.

Eğitime büyük önem veren ve bu konuda sorumluluk sahibi bir kuruluş olmanın bilinciyle hareket eden BASF, “Kids’ Lab” ile çocuklara bilimi sevdiren sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Bu kapsamda BASF Global’de başlatılan ve sağlıklı beslenme konusuna odaklanan “Clever Foodies” serisi dahilinde, “C Vitamini Şampiyonu” deneyi Eylül ayı itibariyle hayata geçirildi.

8-12 yaş arası çocukların çeşitli besin maddeleri arasında en çok C vitaminine sahip olanı bulmaya çalıştıkları bu eğlenceli deney ile etkinlikler yeni dönemde de İstanbul Modern’de devam ediyor. 2-5 Kasım ve 21-24 Aralık tarihleri arasında ücretsiz olarak İstanbul Modern’de çocuklarla buluşacak olan Kids’ Lab onlara eğlenceli bir deney yapma fırsatı sunacak. Etkinliğin 2018 yılında da devam etmesi planlanıyor.

Çocuklara günlük hayattan deneyler

Hayatın içinden deneylerle 6-12 yaş grubundaki çocuklara bilimi sevdiren Kids’ Lab Projesi kapsamında; çocukların kimyayı güvenli yollarla daha yakından tanıması; görerek, dokunarak deneyimlemesi amaçlanıyor.

Kids’ Lab’i ziyaret eden çocuklar; özel eğitmenler eşliğinde, zararsız maddelerle eğlenceli deneyler yaptıktan sonra geleceğin bilim insanı sertifikasının sahibi oluyor.

BASF aktivite günleri “BASF.KidsLabTurkey”, Facebook hesabından takip edilebilir.

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz