Borusan Contemporary Yaz Okulu kayıtları için son günler!

0

Borusan Contemporary 2014 Yaz Okulu

Borusan Contemporary 2014 Yaz Okulu
Borusan Contemporary 2014 Yaz Okulu

Borusan Contemporary Yaz Okulu kayıtları için son günler! 

Yaz okulu programı, temel sanat eğitimi, güncel uygulamalar ve çağdaş sanat anlayışı üzerine kurulan yapısı ile çocuklara eşsiz bir üretim alanı yaratırken, kendilerini geliştirebilecekleri yeni mecralar sunmaktadır.

Program, dokuz kattan oluşan Perili Köşk’te, eşsiz boğaz manzarasının yanı sıra koleksiyondaki birbirinden değerli eserlerin rehberliğinde; fotoğraf, kadraj, stüdyo, konsept, stop-motion, animasyon, dekor, mekan, çizim, tasarım, boyama, enstalasyon, heykel ve birbirinden ilginç malzemelerin denendiği üç boyutlu çalışmalardan oluşan zengin ve eğlenceli bir içeriğe sahiptir.

Çocuklar, sanat eseri çözümleme ve yorumlama bölümleri ile güncel sanatın temel kavramları ile tanışmakta, sanatın felsefesi ve sosyolojisi ile bağlantı kurmaktadır. İnsanların temel güdüsü olan meraktan yola çıkılarak geliştirilen programlar, çocukların eğlenceli bir ortamda, yaratıcı, üretken, kendine güvenen, keşfetmekten hoşlanan, risk alan, teknik bilgi ve becerileri gelişmiş bireyler olmalarını hedefler.

Yaz okulu programı, Türkiye’de birçok büyük sanat eğitim projesinde imzası bulunan Gazi Selçuk yönetiminde ve çağdaş sanat üreten, genç sanatçı İlke Yılmaz eşliğindeki bir ekiple yürütülmektedir.

4 dönemden oluşan Yaz Okulu, farklı disiplinlerde, iki günlük içeriklere sahip, haftalık programlardan oluşmaktadır. Bir katılımcı tüm programa kayıt yaptırabildiği gibi, her bir dönem kendi içinde bağımsız bir içeriğe sahip olduğundan, tek döneme de kayıt yaptırabilmektedir.

15 katılımcı ile sınırlandırılmış olan program, 7-12 yaş aralığına hitap etmektedir.
Katılım ücreti: 180 TL (Yemek ve Malzeme dahil)

Her bir dönem, minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.

Rezervasyon için [email protected] adresine katılımcı adı-soyadı, yaşı, katılmak istenen dönemi ve velinin iletişim bilgilerini mail atmanız gerekmektedir.

Başlangıç saati: 10.30
Öğle yemeği: 13.00 -13.40
Bitiş saati: 17.00

Yer: Borusan Contemporary Perili Köşk – Rumeli Hisarı Mah. Baltalimanı Hisar Cad. No:5 Perili Köşk 34470

 

1. Dönem 2 – 3 AğustosStop Motion Animasyon Atölyesi(bir hafta sonu 2 gün)
2. Dönem 9 – 10 AğustosDijital Fotoğraf Çekiyoruz(bir hafta sonu 2 gün)
3. Dönem 16 – 17 AğustosDijital Fotoğraf Çekiyoruz(bir hafta sonu 2 gün)
4. Dönem 23 – 24 AğustosHeykel Yapıyoruz(bir hafta sonu 2 gün)

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz