Çanakkale Savaşının 101.Yıldönümü Resim Yarışması 2016

0

Çanakkale Savaşının 101.Yıldönümü Resim Yarışması 2016

Çanakkale Savaşının 101.Yıldönümü Resim Yarışması 2016

Çanakkale Savaşının 101.yıldönümü kapsamında, ortaokul öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenleniyor. Türkiye genelinde düzenlenen resim yarışması için son başvuru tarihi 15 Ocak 2016.

Çanakkale Savaşında yaşananların resim ile anlatılacağı yarışmaya, Türkiye genelinden tüm ortaokul öğrencileri (5.,6.,7.,8.sınıflar) katılabilecek.

Resim Yarışması Katılım Şartları

  1. Çanakkale Savaşı resim yarışması için gönderilecek eserler, görsel sanatlar öğretmeninin gözetiminde, sınıf içerisinde yapılacaktır.
  2. Resimlerin 35X50 cm boyutlarında yapılması gereklidir.
  3. Çanakkale Savaşları resim yarışması kapsamında, tüm resim teknikleri ve boya malzemeleri kullanılabilir.
  4. Kırışmış ya da yıpranmış zarar görmüş eserler, kabul edilmeyecektir.
  5. Resim yalnızca paspartulanarak, iki mukavva arasında katlanmadan ve buruşturulmadan gönderilmelidir.
  6. Resmin ön yüzüne, hiçbir yazı yazılmamalıdır. Resmin arka yüzeyine, etiket formatında, öğrencinin adı, soyadı, ili, ilçesi, sınıfı, cinsiyeti, okul adı, okul adresi ve telefon numarası, 14 punto ile bilgisayarda yazılacak ve çıktı resmin arkasına yapıştırılacaktır.
  7. Yarışma için son başvuru tarihi 15 Ocak 2016 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra gönderilen eserler kabul edilmeyecektir.

Resim Yarışmasına Katılım Hakkında:

Çanakkale Savaşları 101. Yıldönümü Resim Yarışması’na katılmak isteyen tüm öğrenciler, yaptıkları eserleri öğretmenlerine teslim edecek. Resim ve görsel sanat öğretmenleri tarafından, okul müdürlüğünce toplanan eserler, daha sonra sırasıyla İlçe ve İl MEB müdürlüklerine gönderilecektir.

Çanakkale resim yarışması için gönderilen eserler değerlendirilirken, resmin kompozisyonuna, renklendirmesine, yaratıcılığa ve düzenine dikkat edilecektir.

Çanakkale resim yarışması kapsamında, ödüle layık görülen öğrenciler, 23-25 Nisan tarihleri arasında konaklama ve yemek ücretleri karşılanmak üzere, davet edilerek, 24 Nisan 2016 tarihinde yarışmada dereceye girenlere ödül verilecektir.

Sitemizdeki en güncel Ulusal ve Uluslararası Çocuk Yarışmalarına ulaşmak için tıklayınız

 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz