“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘21” Ulusal Fotoğraf Yarışması

0
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘21” Ulusal Fotoğraf Yarışması

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ‘21” Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın konusu “Hayata Dair” olarak belirlendi. Yarışmanın amacı, amatör veya profesyonel kadın fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata ve dünyaya bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.

Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması 15. yaşında…

Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışması, kadınlara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun danışmanlığında, ilk kez düzenlendiği 2007 yılından bugüne 21 bini aşkın kadının, 83 bini aşkın fotoğrafla katıldığı yarışma, kısa zamanda Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi.

“Hayata Dair” teması ile, amatör ve profesyonel tüm kadın fotoğrafçılara açık olan yarışma Türkiye’de kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışması olma özelliği taşıyor. Yarışma sonucunda dereceye giren ve sergileme alan eserler İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde düzenlenen sergilerle fotoğrafseverlerle buluşuyor ve her yıl özel bir katalogda toplanıyor.

Yarışma Şartnamesini okumak içn tıklayınız

Yarışmaya katılmak için tıklayınız

  • Başlama Tarihi05.01.2021 00:01
  • Son Katılım Tarihi10.03.2021 23:00
  • Kurul Toplanma Tarihi24.03.2021 00:00
  • Sonuçların İlanı08.04.2021 00:00

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz