Yaz Okulu : Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi’nde – 2022

0
AKM Çocuk Sanat Merkezi Yaz Atölyeleri Yaz Okulu arayan, İstanbul'da çocuğu için kaliteli ve keyifli etkinlilikler arayan sevgili aileler... Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi Yaz Atölyelerine söz atın!

AKM Çocuk Sanat Merkezi Yaz Atölyeleri

Yaz Okulu arayan, İstanbul’da çocuğu için kaliteli ve keyifli etkinlilikler arayan sevgili aileler… Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Sanat Merkezi Yaz Atölyelerine söz atın!

Minik sanatseverler ve geleceğin sanatçı adayları için bu yaz AKM Çocuk Sanat Merkezinde dolu dolu geçecek! Atatürk Kültür Merkezi içinde çocuklar için özel olarak tasarlanan Çocuk Sanat Merkezi, sanat odaklı atölye programları aracılığıyla 4-6 yaş grubu çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerini, zihinsel ve bedensel yetilerini keşfetmelerini ve güçlendirmelerini hedefliyor. Çocukların eğlenirken öğreneceği atölyeler, yaz boyunca Çocuk Sanat Merkezinde minik sanatseverleri bekliyor!

Metin Ceyran ile Resim Sevinci

Metin Ceyran ile Resim Sevinci atölyesi ile bu yaz AKM Çocuk Sanat Merkezinde düzenlenen yaz okulunda geleceğin ressamlarını yetiştirecek! Ressam Metin Ceyran’ın yönetiminde düzenlenen atölye, çocukları resim yapmanın büyülü dünyasına konuk edecek. Her atölyede farklı bir tema ile resim yapan çocuklar, duygu ve düşüncelerini kâğıda aktaracak. İç dünyalarını boyalarla dışa vuran minikler, hayal ve gözlem yeteneklerini geliştirirken zihinsel ve el becerilerini de artıracak.

Origami Atölyesi

Origami Atölyesi, minikleri AKM Çocuk Sanat Merkezinde kadim Japon sanatının incelikleriyle tanıştıracak. Atölyede origami sanatıyla kâğıttan üç boyutlu nesneler yapmayı öğrenen çocuklar, hep birlikte yeni bir şey üretmenin keyfini tadacak. Yaşıtlarıyla birlikte hayal güçlerini kullanarak kâğıttan nesneler yaratan minikler, ince motor becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını da geliştirecek.

Ritim ve Müzik Atölyesi

Ritim ve Müzik Atölyesi, çocuklara bu yaz hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunacak.
Erken müzik eğitimi kapsamında planlanan atölyeye katılan minikler; yer davulu, metalofon, ritim çubukları, ses boruları ve üçgen ziller gibi orff çalgılarla ritim duygularını geliştirecek. Müziğin birleştirici gücünü çalgılar ve oyunlarla deneyimleyen çocuklar, orkestranın parçası olma, el-göz-beyin koordinasyonunu geliştirme ve konsantrasyonu artırma gibi kazanımlar edinecek.

Yaratıcı Tasarım Atölyesi

Geleceğin sanatçı adayları, Yaratıcı Tasarım Atölyesi’nde hayal dünyalarındaki imgeleri somut birer sanat ürününe dönüştürme imkanı yakalayacak. Farklı sanat disiplinlerinden beslenen Yaz Okulu Yaratıcı Tasarım Atölyesi, miniklere kâğıt ve tel gibi basit malzemelerle objeler yaratmayı öğretecek. Atölyede heykel, mozaik ve üç boyutlu çiçekler yapan, tişörtleri boyayıp kumaşlara baskılar alan çocuklar sanatsal üretimin keyfiyle tanışacak. Çocuklara yaratıcılıklarını yaşıtlarıyla paylaşırken eğlenme imkanı sunan atölye, ayrıca çocukların ince ve kaba kas gelişimlerini de olumlu yönde etkileyecek.  

Yaratıcı Drama Atölyesi

Yaratıcı Drama Atölyesi, çocukları AKM Çocuk Sanat Merkezinde rol yaparken yeni deneyimler kazanacakları eğlenceli bir maceraya davet ediyor! Sanatla çözüm ve arayışlara çıkma imkanı sunan atölye çocukların sosyal ve iletişim becerilerini geliştirirken özgüvenlerini de artıracak. Hayal güçlerini arkadaşlarıyla birlikte sahneye taşıyan minikler, rol ve doğaçlama yaparak sanatsal ifadenin keyfiyle tanışacak.  

Masal Atölyesi

Masal Atölyesi, minik sanatseverleri masalların büyülü dünyasında maceralarla dolu bir yolculuğa çıkaracak. Atölyede dinledikleri masallarla yepyeni bir düzlemde karşılaşan çocuklar, masallardan esinle resimler yapacak. Dinledikleri hikayelere hayal güçlerini de katan minikler yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. Hayal güçlerini kâğıda dökerek özgürce yaratmanın mutluluğunu tadan çocuklar, farkındalık ve özgüvenlerini de yükseltecek.

Ukulele Atölyesi

Ukulele Atölyesi, müziksever minikleri bu yaz yepyeni bir enstrümanla tanıştıracak! Ukulelenin temel akorları, melodileri ve parmak kombinasyonlarını öğrenen çocuklar, atölye için belirlenen şarkıyı hep birlikte çalıp söyleyecek. Her atölyede yepyeni bir şarkıyla tanışan minikler, müzikle doyasıya eğlenirken kısa sürede geniş bir ukulele repertuvarına da sahip olacak.

Karikatür Atölyesi

Çocuklar bu yaz AKM Çocuk Sanat Merkezinde karikatürlerin eğlenceli dünyasına adım atacak!
Karikatür Atölyesi; çocuklara kâğıt, kalem ve boya gibi basit malzemelerle karikatür çizmenin inceliklerini öğretecek. Atölyeye katılan minikler, yaşlarına uygun karikatürlere imza atarak eğlenirken, ince motor becerilerini de geliştirme imkanı bulacak.

Bale Atölyesi

Bale Atölyesi, bu yaz çocukları AKM Çocuk Sanat Merkezinde balenin büyülü dünyasıyla tanıştıracak. Geleceğin sanatçılarına dans ve ritim hissini dolu dolu yaşatan Bale Atölyesi; bale figürlerinin sağladığı düzen ve ölçü sayesinde çocukların el-kol-bacak koordinasyonlarının gelişmesine katkı sağlayacak. Atölyede aldıkları eğitimle müzik kulağı kazanan öğrenciler, sahneledikleri masallar ve hikâyeler sayesinde hayal güçlerini geliştirip özgüvenlerini yükseltecek.

En iyi göğüs ucu kremi En iyi göğüs ucu yarası kremi göğüs ucu yarasına ne iyi gelir meme ucu çatlakları için en iyi krem Mumsy Natural

Müzikli Oyun Atölyesi

Müzikli Oyun Atölyesi, yaz tatilini müzik ve oyunla zenginleştirmek isteyen çocukları AKM Çocuk Sanat Merkezinde buluşturacak! Müzikli Oyun Atölyesi, oynanan her oyunu ritim ve uyumla bir araya getirerek miniklere hızlı düşünmeyi ve düşüncelerini hareketlerine yansıtmayı öğretecek. Atölye kapsamında enstrüman, ses, hareket, dans oyunları oynayan ve ritim çalışması yapan çocuklar, bedenleri ve zihinleri arasında bir uyum yakalayacak. Müziğin eşlik ettiği keyifli oyunlarla eğlenen çocuklar, bu sırada dinleme becerilerini geliştirecek, enstrümanları tanıyacak ve bedenlerini müzikle uyumlu şekilde kullanarak dikkat-takip-koordinasyon yetilerini güçlendirecek.

AKM Çocuk Sanat Merkezindeki atölyelerin güncel tarih ve saatlerine AKM web sitesi üzerinden erişilebilir. https://akmistanbul.gov.tr/tr/etkinlikler 

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz