Çocuklar İçin Yaratıcı Okuma ve Yazma Atölyesi

0

Çocuklar İçin Yaratıcı Okuma ve Yazma Atölyesi

Çocuklar İçin Yaratıcı Okuma ve Yazma Atölyesi

9-12 yaş grubundaki çocuklarınızın yaz döneminde yaratıcı yazarlık atölye çalışmalarına dahil olmasına ne dersiniz?

Çocuk kitapları yazarı Özlem Özyurt tarafından gerçekleştirilecek “Çocuklar İçin Yaratıcı Okuma ve Yazma Atölyesi” bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedildiği bir atölye çalışması… Atölye boyunca genç yazar adayları, kendi hayal güçlerinden beslenen yaratıcı yazarlık çalışmaları yapacaklar. Aynı zamanda farklı okuma etkinliklerine dahil olacaklar. Atölye 9 – 12 yaş grubundaki yazar adayları için uygundur. Tarihler, katılım yeter sayısına ulaştıktan sonra belirlenecektir. Çalışmalar Cumartesi günleri Creatolye/Cihangir’de gerçekleştirilecektir. Atölye sonunda da katılımcıların öykülerinden ortak bir hikaye kitabı tasarlanıp bastırılacak.

Geçmiş atölye çalışmalarına ilişkin bilgiye ve atölyenin detaylı içeriğine www.ozlemozyurt.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.
Atölye çalışamları, 9 – 12 yaş grubundaki yazar adayları için uygundur. Tarihler, katılım yeter sayısına ulaştıktan sonra belirlenecektir. Çalışmalar Cumartesi günleri Creatolye/Cihangir’de gerçekleştirilecektir.
Eğitmen: Ekmek Arası Çikolata, Bir Şehir Varmış Bir Şehir Yokmuş, Rengârenk Kasabası gibi kitapların yazarı Özlem Özyurt
Bilgi ve Kayıt İçin: Katılımın sınırlı sayıda gerçekleşeceği atölye çalışmasına kayıt yaptırmak için iletişim bilgilerinizi, genç yazar adayının isim ve yaş bilgilerini [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz
Atölye Ücreti (4 hafta – toplam 8 saat): 250 TL
Ortak Hikaye Kitabı Ücreti: 150 TL (Atölye sonunda- talebe bağlı olarak)
Atölye MekânıCreatolye Ajans – Cihangir/İstanbul
Atölye Programı:
1. Hafta: Potansiyel okur&yazar olmak
2. Hafta: Yazarın yazdığı herşey kitap olur? Edebi eser nedir? Uydurmak mı, yaratmak mı?
3. Hafta: Karakterimi ne kadar tanıyorum? Peki, hikâyem hazır mı?
4. Hafta: Artık hayalleri olan bir yazar adayıyım, bu da ilk kitabım!

YORUM YAZ

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz